You are here
Nie będzie drugiej generacji Essential Phone? Sprawa nie jest taka oczywista artykuły News 

Nie będzie drugiej generacji Essential Phone? Sprawa nie jest taka oczywista

Są na sali fani smartfona Essential Phone? Jeśli tak, z pewnością zainteresują was najnowsze informacje w myśl, których Andy Rubin miałby nie tylko zrezygnować z tworzenia drugiej wersji wspomnianego urządzenia, ale również wycofać się z mobilnego biznesu. Sprawa wymaga komentarza.

Essential Phone

W sierpniu 2017 roku Andy Rubin zapragnął pokazać światu i producentom urządzeń mobilnych, jak powinien wyglądać i działać sprzęt z Androidem. Biorąc pod uwagę to, że jegomość był jednym z twórców systemu, zapowiedź mogliśmy traktować poważnie. Po debiucie Essential Phone nie schodził on z czołówek technologicznych serwisów technologicznych, nie mówiąc już o szumie, jaki wśród entuzjastów nowinek wywołała premiera.

Andy obiecywał nam produkt flagowy, zaprojektowany z dbałością o szczegóły oraz wykonany ze szlachetnych materiałów takich jak ceramika czy tytan. Ponadto smartfon miał zaskakiwać wydajnością optymalizacją oraz pozostałymi aspektami, jak chociażby fotografia. Niestety, urządzenie, choć ciekawe nie okazało się sukcesem, którego pragnęli jego twórcy. Doszło do tego, że dziś, rok po premierze rozważa się sprzedaż biznesu.

Essential Phone 2 nie powstanie nigdy?

Pierwsze doniesienia sugerowały, że tak się właśnie stanie. Bloomberg zasugerował, że Andy Rubin planuje sprzedaż całej firmy wraz z patentami oraz projektami urządzeń, które miały dopiero nadejść. Dodatkowo prace nad drugą wersją Essential Phone miałyby zostać wstrzymane. Główny zainteresowany szybko sprostował sprawę w komentarzu na Twitterze.

https://twitter.com/Arubin/status/999772765405171712

Oznacza to, że sprawa przyszłości firmy nie jest przesądzona. Ba, start-up skupi się na rozwoju nieco innych urządzeń, odkładając na bok kwestię drugiej generacji tytułowego smartfona. Nie jestem jednak przekonany, czy Andy faktycznie odpuści smartfonowy rynek mobilny. Fakt, pierwsza wersja smartfona nie okazała się sprzedażowym sukcesem, ale kto wie — może druga odsłona podbiłaby serca klientów.

Źródło: Bloomberg, Digital Trends, Android Police, Essential

Related posts

Leave a Comment