Facebook praca

Ogłoszenia z ofertami pracy trafią na Facebooka

Zuckerberg dostrzegł kolejną szansę na zarobek. Tym razem za cel obrał sobie stworzenie opcji pozwalającej na znalezienie pracy… lub pracownika.

Facebook praca

Facebook chce zarabiać – to oczywiste. Oczywistym jest również to, że stara się być centrum całego naszego życia towarzyskiego i zawodowego. Nie wierzycie? Popatrzcie na to co oferuje niebieski serwis społecznościowy, przejrzyjcie opcje, zakładki oraz funkcje. Łatwo dostrzec, że znajdziemy tu wszystko… prawie.

Aplikuj przez Facebooka

Skoro na wielu stronach internetowych pojawia się opcja „zaloguj przez Facebooka”, dlaczego nie można by było poprzez niego aplikować o stanowisko zawodowe? Ja nie widzę przeszkód, włodarze FB również, w efekcie czego wspomniana funkcja jest już w fazie testowej.

Ogłoszenia o prace umieszczane na Facebooku przez pracodawców nie są niczym nowym. Problem w tym, że dotychczas, aby złożyć „CV” należało opuścić serwis i wysłać maila lub wypełnić web-ankietę. Jeśli testy wypadną pomyślnie, wspomniane czynnosci nie będą już niezbędne. Cały proces ograniczy się do kliknięcia „aplikuj”.

Wizja kusząca, ale niebezpieczna

Wszystko wydaje się banalnie proste. CV? Zbędny relikt przeszłości, przecież wszystkie dane, również te o edukcji i doświadczeniu zawodowym zamieszczamy na Facebooku. Owszem, nie czynią tak wszyscy, ale według FB i pracodawców – powinni.

Odzieranie się z prywatności w imię wygody? Bezsens, zwłaszcza że największa będzie tutaj wygoda pracodawcy, nie mówiąc już o zarobku Zukcerberga. Co prawda początkowo będzie to jedynie możliwość, obawiam się, że z czasem korzystnie z niej będzie wymuszane. W jaki sposób? Choćby w taki, że najatrakcyjniejsze ogłoszenia będą pojawiały się wyłącznie na Facebooku.

Nie wiem jak wy, ale ja nie zamierzam wspierać tego typu opcji. Nie jestem strażnikiem prywatności i wojownikiem walczącym przeciwko gigantom, co nie zabrania mi sprzeciwiać się niektórym pomysłom godzącym w nasze sieciowe bezpieczeństwo.

Źródło: Techcrunch

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...