Facebook Beta dla Windows Phone.

Facebook Beta dla Windows Phone.

 

Jeśli śledzicie informacje dotyczące mobilnego systemu od giganta z Redmond zapewne wiecie,  że Joe Belfiore – Wiceprezes Microsotu’u zapowiadał na końcówkę kwietnia „coś mocnego”. Tym czymś okazała się nowa wersja Facebooka.

super

Jak powszechnie wiadomo Windows Phone posiada zintegrowaną obsługę serwisu społecznościowego Zuckerberga, lecz nie wszystko działa tam tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Z pomocą przychodzi nam aplikacja Facebook wydana przez… no właśnie- przez sam Microsoft, a nie jak to ma miejsce w Android i iOs- przez właściciela FB.

Sama aplikacja mimo wyglądu wpisującego się idealnie w interfejs metro nie przypadła do gustu użytkownikom, którzy regularnie zgłaszali prośby o wydanie „przyjemniejszej” dla oka wersji. Właściwie potrzebowali unifikacji programu z wersjami na inne systemy.

Nowa wersja ma status Beta, co przekłada się na pewne niedoskonałości, jak chociażby brak obsługi polskich znaków. Wada ta bywa irytująca zwłaszcza, że podczas próby użycia znaków PL pojawia się monit z informacją o tym ograniczeniu. Nie zapominajmy o tym, że wersja finalna z pewnością zostanie pozbawiona tych niedociągnięć. Kolejnym minusem jest zawężenie grona beta testów do najnowszej odsłony systemu z numerem 8.

Na pochwałę zasługuję między innymi możliwość podejrzenia kto jest dostępny na czacie, niestety aby odświeżyć listę należy potrząsnąć telefonem, brak tu automatycznego odświeżania. Drugą ważna sprawą jest sam wygląd strumienia aktywności… teraz wygląda to naprawdę dobrze, a zdjęcia nie są ucinane, jak to miało miejsce we wcześniejszych wersjach. Ogólnie, zmiany możemy zaliczyć na plus. Jeśli projekt nie zostanie pozostawiony sam sobie, to możemy liczyć na wzrost zainteresowania systemem Windows Phone. Wygodna obsługa najpopularniejszego serwisu społecznościowego w tym pomoże.

­­

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...