Facebook – kolejne zmiany w strumieniu aktywności

Podziwiam politykę serwisu społecznościowego Zuckerberga. Problem w tym, że ten stara się mnie skutecznie zniechęcać do korzystania z funkcjonalności portalu. Coraz to ciekawsze pomysły służące utrudnieniu korzystania z news feed, nie są dobrym posunięciem.

edgerank-facebook-750x30d0

 

Mam wrażenie jakby, zdaniem Facebooka najbardziej interesującą dla mnie treścią były sponsorowane reklamy, fanpage oraz mało istotne posty z dużą ilością lajków. W gąszczu tych śmieciowych informacji ciężko odnaleźć interesujące mnie treści, pod warunkiem, że w ogóle się tam pojawią.

Facebook coraz bardziej ogranicza dostępność oraz zasięg istotnych wpisów moich znajomych. W najbliższym czasie, działanie edge rank ulegnie kolejnej zmianie. Posty reklamowe oraz fanpage zostaną bardziej wyeksponowane, a wpisy znajomych będą szufladkowane pod kątem popularności. Tym oto sposobem chcąc dotrzeć swoją wiadomością do news feeda znajomych trzeba zyskać naprawdę imponującą ilość lajków i udostępnień. To nie jest dobre rozwiązanie.

Na szczęście jest ratunek, a są nim wcześniej przez nas zdefiniowane grupy znajomych. Facebook na razie nie planuje wprowadzania w ich funkcjonowaniu zmian, dzięki czemu zobaczymy w strumieniu grupy niefiltrowane informacje. Jednak, nasuwa się pewne pytanie… jak długo utrzyma się ten stan rzeczy.

Podejrzewam, że niedługo. A jakie jest wasze zdanie? 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...