Facebook – kolejne zmiany w strumieniu aktywności

Podziwiam politykę serwisu społecznościowego Zuckerberga. Problem w tym, że ten stara się mnie skutecznie zniechęcać do korzystania z funkcjonalności portalu. Coraz to ciekawsze pomysły służące utrudnieniu korzystania z news feed, nie są dobrym posunięciem.

edgerank-facebook-750x30d0

 

Mam wrażenie jakby, zdaniem Facebooka najbardziej interesującą dla mnie treścią były sponsorowane reklamy, fanpage oraz mało istotne posty z dużą ilością lajków. W gąszczu tych śmieciowych informacji ciężko odnaleźć interesujące mnie treści, pod warunkiem, że w ogóle się tam pojawią.

Facebook coraz bardziej ogranicza dostępność oraz zasięg istotnych wpisów moich znajomych. W najbliższym czasie, działanie edge rank ulegnie kolejnej zmianie. Posty reklamowe oraz fanpage zostaną bardziej wyeksponowane, a wpisy znajomych będą szufladkowane pod kątem popularności. Tym oto sposobem chcąc dotrzeć swoją wiadomością do news feeda znajomych trzeba zyskać naprawdę imponującą ilość lajków i udostępnień. To nie jest dobre rozwiązanie.

Na szczęście jest ratunek, a są nim wcześniej przez nas zdefiniowane grupy znajomych. Facebook na razie nie planuje wprowadzania w ich funkcjonowaniu zmian, dzięki czemu zobaczymy w strumieniu grupy niefiltrowane informacje. Jednak, nasuwa się pewne pytanie… jak długo utrzyma się ten stan rzeczy.

Podejrzewam, że niedługo. A jakie jest wasze zdanie? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...