Facebook Twitter

Facebook zerżnął z Twittera. Co z tego?

Facebook testuje nową funkcje News Feeda, która przypomina tę znaną z Twittera. Stop – nie przypomina, toż to przecież czysta kopia…

Facebook Twitter

Wzorowanie się na rozwiązaniach konkurencji lub jak kto woli kopiowanie jej pomysłów jest w świecie nowych technologi i mediów społeczonościowych na porządku dziennym. Właściwie nie chodzi nawet o wielkie zarobki płynące z nieuczciwego lub nie do końca uczciwego zagarnięcia czyjegoś pomysłu. Problem leży gdzie indziej.

Wystrzeganie się kopiowania jest prawie niemożliwe

Wielu z was nie zgodzi się z moją tezą, ale czy słusznie? Pomyślcie realnie – skok technologiczny, jaki dokonał się w ostatnich latach, przyprawia o zawrót głowy. Liczba nowinek jest naprawdę imponująca, ale pomysły na nie kiedyś się skończą, a właściwie to obserwujemy to już dziś. Większość firm powiela ficzery konkrecji i nie jest to podyktowane chęcią skopiowania czyjejś własności, to zwyczajnie konieczność. Czasy pionierów przecierających szlaki są już za nami. Weźmy za przykład Apple, firma od dawna nie wyznacza już trendów, zaś nowości przez nią prezentowane widzieliśmy już innych, np. producentów sprzętu z Androidem. Jak widać nawet giganci mają problem… Facebook też!

Ooo Twitterze, ale to „fajne”, pozwolę sobie pożyczyć

Kojarzycie „o czym mówią znajomi”? Jeśli korzystacie z ćwierkacza, sądzę że odpowiedź brzmi twierdząco. Wspomniany element wyląduje niebawem w News Feedzie Facebooka i przyznam, że nie wiem co o tym myśleć. Czyżby gigant pokroju FB nie miał zasobów (pieniężnych i ludzkich), aby stworzyć coś swojego, oryginalnego? Odpowiedź na to pytanie znajduje się wyżej.

Zostawmy jednak kwestię „uczciwości”. Sam fakt pojawienia się funkcji powinien cieszyć. Dlaczego? Pomyślcie ile razy krytykowano strumień aktywności. Zmiany nie powinny dziwić nikogo, właściwie mogą tylko cieszyć, gdyż NF jest po prostu w opłakanym stanie. Choć filtruje i dobieram treści podług siebie, to Edge Rank Facebooka i tak robi mi w nich bałagan. Każda nawet drobna zmiana to szansa na poprawę.

Źródło: Indianexpress

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...