Facebook Lite na iOS

Facebook Lite na iOS? Aplikacja może pojawić się już niedługo

Wygląda na to, że użytkownicy smartfonów od Apple w końcu będą mogli skorzystać z dobrodziejstw odchudzonej wersji portalu Zuckerberga. Przynajmniej taką możliwość otrzymali już mieszkańcy Turcji. A to znak, że w niedługim czasie aplikacja może zacząć trafiać do szerszego grona odbiorców. Czyżby więc Facebook Lite na iOS w końcu będzie szeroko dostępny?

Facebook Lite na iOS

Facebook Lite na urządzeniach z Androidem dostępny jest od… 2015 roku. Obecnie mamy już praktycznie końcówkę 2018, a dalej nie wiadomo, co z użytkownikami systemy iOS. I to nie jest tak, że jest ich niewielu, bo to przecież nieprawda. Do tej pory nie wiadomo było, kiedy i czy w ogóle pojawi się odchudzona wersja aplikacji na sprzęty od Apple, ale właśnie pojawiła się iskierka nadziei. I jest ona na tyle prawdopodobna, że faktycznie warto o niej wspomnieć.

Facebook Lite na iOS?

To dość niepokojące, że Facebook do tej pory nie zdecydował się na to, żeby stworzyć osobną aplikację dla użytkowników urządzeń od Apple. W końcu to także część ich odbiorców i to bardzo duża. Osoby korzystające z Androida mają pod tym względem zdecydowanie łatwiej, bo faktycznie korzystanie z wersji Lite aplikacji, znacznie ułatwia pracę na smartfonie. Mniejsze zużycie danych i pobór mocy to ważne czynniki. Szczególnie dziś, kiedy każdy procent baterii jest czasem na wagę złota.

Co więc z Facebook Lite na iOS? Do tej pory próżno było go szukać gdziekolwiek, ale sytuacja zaczyna się chyba powoli zmieniać. Od niedawna aplikacja dostępna jest już bowiem w Turcji, czyli na jednym w większych rynków developerskich. Czy to oznacza, że niedługo aplikacja pojawi się także w innych częściach świata? Prawdopodobnie tak, bo podobnie było z początku z wersją dla Androida. Przypomnijmy, że Facebook Lite to bardzo odchudzona wersja aplikacji, a w tym przypadku, ważąca zaledwie 5 MB. Samo zużycie danych oraz baterii także jest nieporównywalnie mniejsze w stosunku do normalnej wersji. Liczymy więc na to, że użytkownicy iOS już niedługo będą mogli sami to sprawdzić.

Smartfony, na których zainstalujecie co chcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: 9to5mac / GSM Arena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...