Marketplace

Facebook Marketplace pozwoli znaleźć hydraulika, elektryka oraz ślusarza

Marketplace nie jest najbardziej udanym tworem Facebooka, ale firma nie zamierza poprzestać na obecnym kształcie usługi. Zuckerberg ogłosił właśnie rozszerzenie jej możliwości o znalezienie profesjonalisty do prac domowych. Pomysł ciekawy, ale jego sukces zależy od realizacji.

Marketplace

Z genialnymi pomysłami mamy do czynienia stosunkowo często, jednak znacznej ich części nie udaje się przetrwać próby czasu. Czy nowa funkcja Facebook Marketplace okaże się sukcesem? Na odpowiedź jest stanowczo za wcześnie, gdyż ficzer początkowo trafi jedynie o użytkowników w USA. Niemniej, już dziś warto poznać zasady w nim obowiązujące.

Co nowego w Facebook Marketplace?

Wielu użytkowników niebieskiej platformy społecznościowej sugerowało, że Marketplace mógłby wzbogacić się o możliwość znalezienia specjalisty do prac domowych. Mowa o hydraulikach, elektrykach oraz ogrodnikach. Facebook postanowił zareagować na prośby i wystartował z programem będącym odpowiedzią na potrzeby użytkowników.

Za pomocą nowego narzędzia user będzie mógł odnaleźć specjalistę, który to proces poprzedzi dokładne opisane projektu, jaki zamierza zrealizować. Tutaj też będzie można ustalić ze specjalistą wycenę oraz skontaktować się z wybranym pracownikiem za pośrednictwem komunikatora Messenger. Wygodne prawda?

Gdzieś to widziałem

Nie chcę posądzać Facebooka o kopiowanie rozwiązania, ale prawdą jest, że podobne narzędzia znajdziemy w wielu miejscach w sieci. Nie musimy nawet zaglądać do naszych zachodnich sąsiadów, gdyż rzeczoną, funkcję oferuje subserwis OLX-a — Fixly. Ciężko powiedzieć, czy usługa Zuckerberga poradzi sobie w tej kwestii lepiej, ale mam co do tego poważne obawy. Zanim jednak ocenimy rozwiązanie upłynie sporo wody, bowiem najpierw musimy poczekać na dostępność w Europie i Polsce.

Źródło: Facebook Newsroom

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...