Safety Check Slide

Facebook po raz pierwszy uruchomił Safety Check w USA

Po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę, w jednym z klubów nocnych w Orlando „Facebook” uruchomił po raz pierwszy na terenie Stanów Zjednoczonych nową funkcję „Safety Check” (tzw. Raporty o bezpieczeństwie). Jak to działa?

Safety Check Slide

W nocy z soboty na niedzielę, w jednym z nocnych klubów dla homoseksualistów w Orlando, uzbrojony mężczyzna zabił 50 osób, a 53 ranił. Jak poinformował Buddy Dyer, burmistrz Orlando atak ten jest najbardziej krwawym incydentem z użyciem broni palnej w historii USA i przewyższa liczbą ofiar masakrę, która miała miejsce na politechnice w Wirginii w 2007 roku – wówczas śmierć poniosło około 30 osób.

Powyższe zdarzenie stało się pretekstem do dziewiczego uruchomienia na terenie Stanów Zjednoczonych funkcji „Safety Check” na „Facebooku”. Zadaniem nowej funkcjonalności najpopularniejszego portalu społecznościowego świata jest poinformowanie bliskich użytkownika o tym, iż nic mu się nie stało.

Safety Check Screen

Zasada działania owej opcji jest prosta. W chwili, kiedy okazuje się, że gdzieś dzieje się coś złego (zamach, klęska żywiołowa, wypadek), „Facebook” automatycznie wykryje, którzy z użytkowników portalu znajdują się w zagrożonym rejonie. Narzędzie wyśle im powiadomienie z prośbą: Daj znać, czy jesteś bezpieczny. Jeśli osoba taka odpowie twierdząco, wówczas jego znajomi z „Facebooka” zostaną o tym poinformowani w powiadomieniach i aktualnościach. Na pytanie nie można odpowiedzieć negatywnie.

Programiści „Facebooka” przyznali, iż nad funkcją „Raportów o bezpieczeństwie” pracowali od dłuższego czasu, jednak tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Orlando przyspieszyły decyzję o jej eksperymentalnym wdrożeniu na terenie USA. Opisywana funkcjonalność po raz pierwszy uruchomiona została po trzęsieniu ziemi w Nepalu, 25 kwietnia 2015 roku. Dla Europejczyków nastąpiło to po ubiegłorocznych zamachach terrorystycznych w Paryżu i Brukseli. W niedalekiej przyszłości funkcja ma być udostępniona użytkownikom z całego świata.

http://www.youtube.com/watch?v=0Trnfb2lPaU

Uważacie, iż „Raporty o bezpieczeństwie” zyskają na popularności wśród klientów „Facebooka”?

Źródło: Facebook.com, YouTube.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...