You are here
Facebook poprosi o selfie, kiedy wyjedziesz z Polski artykuły News 

Facebook poprosi o selfie, kiedy wyjedziesz z Polski

Jednym z nowych zabezpieczeń stosowanych w serwisie społecznościowym Facebook jest prośba o wykonanie zdjęcia typu selfie i przesłanie go w celu weryfikacji. Rozwiązanie stosowane jest w przypadkach “podejrzanych” aktywności, do których zaliczają się niespodziewane działania wykonane po nagłej zmianie lokalizacji (na przykład kraju). To nie żart.

selfie

Większość roku spędzam w Polsce, podobnie jak wielu naszych czytelników. Jednak jeśli, przemieściłbym się dzisiaj do, dajmy na to Australii, gdzie w języku hiszpańskim publikowałbym wpis na grupie feministek walczących o prawo do korzystania z zielonych długopisów, Facebook mógłby uznać, że “nie jestem sobą”. W skutek podejrzeń algorytmu FB system próbowałby zweryfikować, czy osobą korzystającą z serwisu jestem faktycznie ja. W jaki sposób odbyłaby się rzeczona weryfikacja?

Facebook prosi o zrobienie selfie

Tak, prośba o przesłanie własnego zdjęcia w celu weryfikacji jest jedną z nowszych metod Facebooka. Oczywiście nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, w której aplikacja poprosiłaby mnie o wykonanie zdjęcia, jednak kto wie, co czeka mnie w niedalekiej przyszłości.

https://twitter.com/flexlibris/status/935635282564734977

O całej sprawie zrobiło się głośno za sprawą użytkownika Twittera nijakiego @flexlibris, który to opublikował zrzut ekranu przedstawiający opisywany system zabezpieczenia. Możemy wyczytać z niego komunikat:

Upload A Photo of Youreself

Please upload a photo of yourself that clearly show your face. We’ll ceck it and the permanently delete if from our servers.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że Facebook korzysta w podobnych sytuacjach z pytań pomocniczych dotyczących na przykład ostatnich konwersacji w Messengerze czy innych aktywności. Prośba o selfie jest tylko kolejną metodą, która ma odnieść pozytywny skutek dla bezpieczeństwa użytkownika.

Źródło: Twitter, Wired

Foto: Pixabay

Related posts

Leave a Comment