Messenger tajne konwersacje 750x300

Tajne konwersacje w Messengerze – szyfrowanie dostępne dla wszystkich

Rzekłbym – rychło w czas. W świecie technologii odzierającej nas z prywatności, każde narzędzie stojące u straży naszych danych jest na wagę złota. Z tego też powodu „tajne konwersacje” dostępne w Messengerze tak mnie ucieszyły.

Messenger tajne konwersacje 750x300

Wspomniana funkcja komunikatora Facebook nie jest dla mnie specjalną nowością. Korzystam z niej od prawie dwóch miesięcy, choć w wersji testowej. Choć wszystko działało, jak trzeba, brakowało mi jednego – użytkowników. Zabawne, ale liczba osób, z którymi mogłem rozmawiać za pośrednictwem szyfrowania end-to-end oraz wykorzystując tajne konwersacje była niezwykle skromna. Właściwie rozmawiałem tylko z moim redakcyjnym kolegą Bartkiem. Teraz kiedy Zuckerberg udostępnił rozwiązanie oficjalnie – mogę napisać do każdego… i jeśli zechce wiadomość zniknie po kilku sekundach. Snapchat? Troszkę…

Tajne konwersację – namiastka Mission Impossible

Pamiętacie wybuchające okulary w rzeczonym filmie? Uległy destrukcji zaraz po zapoznaniu się z informacjami, które zostały umieszczone na ich pamięci. Podobnie działa jedna z funkcji tajnych konwersacji, ale zanim do nie przejdziemy omówimy pokrótce, czym właściwie są TK.

Cóż, jest to opcja pozwalająca na wysyłanie i odbieranie zaszyfrowanych wiadomości. Jako że do każdego urządzenia mobilnego przyporządkowane będą indywidualne klucze – konwersacje zostaną zapisane właśnie na nim. Multiplatformowość nie jest tutaj dostępna, wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo. Wprowadzenie tegoż elementu ucieszyło mnie, ale jestem świadomy, że jego działanie może nie odzwierciedlać tego, co zapewnia Facebook. Ot, niewielkie ryzyko, które spowodowało, że zainteresowałem się inna funkcją – znikającymi wiadomościami.

Te okazują się naprawdę przydatne, szczególnie kiedy chcemy podzielić się ze znajomym wstydliwym wyznaniem lub zdjęciem i nie jesteśmy pewni czy chcemy do tego wracać w przyszłości. Opcja sprawdzi się także w momencie, kiedy będziemy chcieli zapobiec przechowywaniu rozmowy przez znajomego. Tutaj właśnie mamy klasyczny przykład idealnej ochrony prywatności, w której to my decydujemy o jej elementach składowych. Ja to kupuję…

Źródło: Facebook

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...