moments grafika promująca aplikację Facebooka

Facebook usunie twoje zdjęcia

Jesteś aktywny na Facebooku i nie wyobrażasz sobie dnia bez wrzucenia sweet foci? Lepiej sprawdź swoje foldery, bo zaraz możesz utracić sporo zdjęć.

moments grafika promująca aplikację Facebooka

Facebook kontynuuję swoja krucjatę przeciw tym, którzy nie chcą instalować jego aplikacji. Od niedawna otworzenie okna wiadomości, gdy korzystamy z serwisu na smartfonowej przeglądarce, to przejście przez piekło. Wyskakujące informacje o potrzebie zainstalowania Messengera i automatyczne przenoszenie do sklepu z aplikacjami. Odpowiednio uparci mogą to obejść, ale to i tak daremny trud. Niebawem bez zainstalowanej aplikacji komunikatora wiadomości po prostu nie odczytamy.

Widać, że Facebook nie bawi się w półśrodki. Albo użytkownicy godzą się na wszelkie ustępstwa, albo zostają z niczym. Serwis jest już takim światowym monopolistą, że może spokojnie dyktować warunki każdemu. I to właśnie robi. Messenger może i jest dobrym komunikatorem, ale pamięcio i bateriożernym, który potrafi zamulić nawet najszybszy sprzęt. Co nie oznacza, że nie będziemy musieli z niego korzystać. Będzie, a teraz dochodzi do tego jeszcze aplikacja Moments.

Możliwość synchronizowania swoich zdjęć z chmurą Facebooka nie jest już nowością i wbrew pozorom, korzystało z niej całkiem sporo osób. I podobnie jak w przypadku wiadomości, teraz ta sposobność także będzie wymagała instalacji osobnej aplikacji. Inaczej wszystkie zdjęcia, które znajdują się w zsynchronizowanym folderze przestaną istnieć. Stanie się to dokładnie 7 lipca i niestety, ale obejście tematu może być niemożliwe. Użytkownik staje przed wyborem – albo godzi się na stratę materiałów, albo instaluje Moments i zapomina o sprawie.

Zdjęcia można na szczęście zachować dla siebie. Wystarczy wejść w folder z zsynchronizowanym fotografiami i zapisać je na zewnętrznym dysku (np. na komputerze). Użytkownicy skuszeni nielimitowanym miejscem w chmurze teraz mają prawo czuć się lekko oszukani. Wymuszanie instalacji dodatkowych programów to cios poniżej pasa, ale Facebook może sobie na to pozwolić. Klienci będą marudzić, ale z czasem zapomną o sprawie. Tak było z każdą zmianą na niebieskim portalu i tak już będzie zawsze. Pozycja giganta jest niezagrożona i może z nami zrobić wszystko. Przynajmniej do czasu aż pojawi się alternatywa, a to może nie nastąpić nigdy.

Źródło: Facebook Moments
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...