Fallout Shelter

Fallout Shelter wylądował w Windows Store

Seria gier związana wizją post apokaliptycznego świata cieszy się niebywałą popularnością. Praktycznie każda produkcja z uniwersum okazywała się hitem. Nie inaczej było w przypadku Fallout Shelter, który wylądował właśnie w sklepie z aplikacjami dla Windows 10.

Fallout Shelter

Gra będąca przedmiotem wpisu nie jest żadną nowością. To produkcja sprzed prawie dwóch lat, co absolutnie nie ujmuje jej nic z uroku. Tytuł jest nieprzyzwoicie grywalny, czego najlepszym dowodem będzie jego multiplatformowość. Tak, Fallout Shelter dostępny jest na platformie Apple iOS, Google Android oraz jako „pełna” wersja PC-towa. Brakowało jedynie wersji uniwersalnej, która niezależnie od urządzenia (w obrębie jednego systemu) działałaby jednakowo oraz cechowała się pełną synchronizacją. Braki zostały załatane…

Fallout Shelter trafia do Windows Store

Repozytorium z aplikacjami dla systemu Windows, dodam – uniwersalnymi aplikacjami, wzbogaciło się o kolejną produkcję, której zadaniem głównym jest niesienie rozrywki. Mowa o nietypowej odmianie Fallouta, w której gracz musi utrzymać własny schron wraz ze znajdującymi się postaciami. Brzmi świetnie?

Owszem, sam spędziłem z grą (mobilną) długie wieczory, kilka nocy, wiele poranków, przerw na kawę, obiadów i… zasadniczo, w ograłem tytuł do granic możliwości, a przynajmniej tak mi się wydawało. Dziś wraz z premierą odsłony dedykowanej tabletom (nie tylko) z Windowsem zamierzam po raz kolejny przemienić się w nadzorcę schronu – pana życia i śmierci, który decyduje o przyszłości mieszkańców swojego przybytku. Uważam, że jest to idealny moment na odświeżenie sobie poszczególnych elementów rozgrywki.

Nie próbowaliście zmierzyć się z przeciwnościami pojawiającymi się przed graczem Fallout Shelter? Koniecznie nadróbcie zaległości, przecież to nic nie kosztuje. Hmm prawie, gdyż zasadniczo grę pobierzemy bez dodatkowych opłat i jeśli tylko wykażemy się cierpliwością i bystrością, nie będziemy musieli dokładać do rozgrywki ani centa. Jedyną walutą, którą zapłacimy za grę, jest czas. W tej kwestii mam złą, a być może dla niektórych dobrą wiadomość – kwota będzie wysoka.

Fallout Shelter zgodny  Xbox Play Anywhere

Wspominałem, że gra będzie oparta o model uniwersalny. To prawda, wszystko dzięki programowi Xbox PA. Rozpoczętą na jednym urządzeniu grę możemy kontynuować od tego samego miejsca na zupełnie innym sprzęcie. Wszystko zostaje zachowanie, łącznie z osobistymi ustawieniami. Zasadniczo tak powinno odbywać się synchronizowanie również pomiędzy konkurencyjnymi platformami, jednak zanim to się stanie, prędzej wyrośnie mi na dłoni kaktus.

Wróćmy jednak do samego Fallouta, którego zamierzam pobrać, choćby dziś. Chciałbym namówić was o rezygnacji z jakichkolwiek dodatkowych zakupów w aplikacji. Faktycznie pomoże wam do w szybszym osiągnięciu zamierzonych celów, jednak czy o to chodzi w grze? W mojej ocenie nie i uiszczanie opłat uważam za nieetyczne i psujące zabawę. Żeby nie było… nie jestem czysty, gdyż sam kilkukrotnie kupiłem (w innej grze) upgrade’owaną broń. Później źle się z tym czułem, dlatego nie polecam.

Windows Store obrasta w mocne tytuły

Z repozytorium aplikacji dla Windows korzystam rzadko. Nie mniej jednak, kiedy już przeglądam zasoby sklepu zdarza mi się natknąć na naprawdę ciekawe oferty w postaci aplikacji i gier. Ostatnio zauważyłem, że gracze i to ci korzystający z niezbyt wymagającego sprzętu mają do wyboru mnóstwo tytułów, z czego część to głęboko zakorzenione w popkulturze perełki. Nic tylko pobierać.

Zastanawiam się tylko czy mamy do czynienia z chwilowym trendem, czy produkcje pokroju Fallout Shelter zostaną w sklepie na dłużej.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....