Far Cry 4 oficjalnie od dziś, ale nie bez problemów

Ubisoft podarował graczom aż dwa ważne tytuły ostatnimi czasy. „Assassin’s Creed: Unity” oraz „Far Cry 4”. O ile premiera tego pierwszego miała miejsce tydzień temu, to nowa wyprawa w świat szaleństwa dostępna jest w sprzedaży od dzisiaj.

Seria „Far Cry” od początku swojego istnienia zachwycała ogromnym światem, który można było eksplorować godzinami. Dzikie zwierzęta, puste przestrzenie czy dżungla, wszystko zostało okraszone grafiką najwyższych lotów. Nie inaczej zapowiada się czwarta część. Tym razem akcja gry przenosi użytkownika do dzikich części Himalajów. Kyrat rządzony jest przez despotycznego i szalonego (a jakże!) Pagan Mina. Gracze wcielą się w Ajay’a Gahale’a, który przybywa do krainy z pewną ważną dla siebie sprawą. I oczywiście, wplątuje się w nie lada tarapaty.

Wiadomo, że fabuła w FPS-ach nie jest najważniejsza. Ubisoft przyzwyczaił jednak graczy do pewnego poziomu i po pierwszych spływających recenzjach, wydaje się, że również czwarta odsłona „Far Cry’a” nie będzie odbiegać od poprzednich. Duże brawa należą się za podejście do napływających recenzji z dystansem. Pracownicy Ubisoft przygotowali specjalny film ukazujący jak w grze można zginąć, a wszystko dzięki użytkownikom, którzy na YouTube wrzucali swoje wojaże w Himalajach. Cóż, lepiej uważać na słonie.

http://www.youtube.com/watch?v=UjFRn8HEbpU

Nie jest jednak tak pięknie i choć grafika nie daje powodów do narzekań, to właśnie pojawiła się łatka „Day 1”. Czyli patch naprawiający błędy w produkcji. Ponoć nie są one tak zatrważające jak w „Assassin’s Creed: Unity”, ale sam fakt, że nowa gra już na starcie potrzebuje aktualizacji jest odrobinę przerażający. Czyżbyśmy dożyli czasów, gdzie ważniejsze od dobrego produktu staje się jego jak najszybsze wypuszczenie? Wygląda na to, że tak.

Co znalazło się w patch’u? Poprawiono m.in. SI, detekcję kolizji, problem z zawieszaniem się gry czy też niektóre z tekstur. Nie jest tego dużo, a sam „Far Cry 4” ma ponoć działać bez większych problemów nawet bez łatki. Dobrze, że twórcy nie zapomnieli o starszych generacjach konsol. Produkcja pojawi się nie tylko na PS4, Xbox One czy pecetach. Zagości również na PS3 oraz Xbox 360. Dla wielbicieli produkcji przygotowano również specjalne wydanie zawierające dodatkowe misje, mapę, plakat, dziennik podróży oraz 20 centymetrową figurkę.

Ubisoft już zapowiedziało tzw. „przepustki sezonowe” dla produkcji, czyli dodatkowe misje i tryby gry. Przy zakupie edycji „Ultimate Kyrat” znajdzie się ona już w opakowaniu.

http://www.youtube.com/watch?v=e9al_k8e93I

Więcej informacji o grze znajdziecie w naszych wcześniejszych publikacjach.

Źródło

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...