You are here
FedEx odmówił realizacji przesyłki Huawei P30 Pro mobile News 

FedEx odmówił realizacji przesyłki Huawei P30 Pro

Sprawa jest dość ciekawa. Jeden z największych przewoźników na świecie błędnie zinterpretował sytuację Huawei w Stanach Zjednoczonych, co poskutkowało brakiem możliwości dostarczenia do odbiorcy przesyłki zawierającej smartfon P30 Pro. Dziś wiemy już, że był to błąd. Niesmak pozostał.

konferencja Huawei P30 Pro
Fot. Huawei

Jeden z serwisów działających w obszarze nowych technologii postanowił przesłać smartfon Huawei P30 Pro z Londynu do biura zlokalizowanego w USA. O ile proces wysyłki przebiegał bezproblemowo, o tyle już jej dostarczenie okazało się niemożliwe. Wszystko przez błąd, a uściślając — błędną interpretację ustaleń dotyczących tak zwanej Czarnej Listy amerykańskiego Departamentu Handlu.

FedEx odmówił realizacji przesyłki — teraz się tłumaczy

Wszystko zaczęło się, kiedy PCMag postanowił nadać paczkę zawierającą zdeklarowaną zawartość w postaci smartfona Huawei P30 Pro. Po dotarciu do oddziału FedEx w Indianapolis przesyłka została zwrócona do nadawcy w zasadzie po kilku godzinach pobytu w USA. Już samo to wydało się dość podejrzane, ale prawdziwa bomba miała dopiero nadejść.

Na zwróconej paczce widniało bowiem uzasadnienie „zwrotu”. Z tłumaczenia wynikało jasno, iż powodem decyzji były przepisy USA ograniczające możliwość współpracy Huawei z amerykańskimi firmami. Ktoś tu ewidentnie „popłynął”. Na szczęście firma wyjaśniła sprawędość szybko, przesyłając stosowny komunikat:

Przedmiotowy pakiet został omyłkowo zwrócony do nadawcy i przepraszamy za ten błąd operacyjny. Jako globalna firma, która każdego dnia realizuje 15 milionów przesyłek, jesteśmy zobowiązani do przestrzegania wszystkich zasad i przepisów oraz minimalizowania wpływu na naszych klientów, dostosowując naszą działalność do dynamicznego otoczenia regulacyjnego w USA.

Jak widać, cała sytuacja z FedEx w roli głównej była jedynie pomyłką przewoźnika. Niemniej, jestem przekonany o tym, że gros osób ją zapamięta, co wpłynie negatywnie na świadomość postrzegania marki Huawei. To niesprawiedliwe, ale niewiele możemy zrobić.

Dodam tylko, że smartfony Huawei oraz pozostałych producentów znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: Android Police

Related posts

Leave a Comment