You are here
Find My Friends i Find My iPhone jako jedność, ale to nie koniec zmian artykuły News 

Find My Friends i Find My iPhone jako jedność, ale to nie koniec zmian

Zmian w usługach Apple nie widać końca. Gigant z Cupertino faktycznie poważnie wziął się za porządki w portfolio i to się chwali. Najnowsze doniesienia sugerują, że firma połączy aplikację Find My iPhone z aplikacją Find My Friends. To samo źródło sugeruje też, że firma tworzy fizyczny lokalizator.

Find My iPhone
fot. Apple

Głosy o nowościach w nadchodzących systemach Apple nie milkną. Na światło dzienne wypływają kolejne wiadomości. Dziś dowiadujemy się o tym, że amerykański koncern zamierza scalić aplikacje Find My Friends i Find My iPhone, tworząc z nich jeden program. Co istotne, będzie to program uniwersalny dla komputerów, tabletów i smartfonów. Wszystko dzięki projektowi Marcepan.

Find My Friends, Find My iPhone i fizyczny lokalizator

Połączenie tytułowych aplikacji ma sporo sensu. Szczególnie jeśli firmie zależy na uproszczeniu portfolio usług i dopasowaniu ich do sprawniejszego działania na wielu różnych platformach. Możliwość lokalizowania znajomych oraz odnajdywania naszych, często skradzionych lub zagubionych urządzeń umieszczona w jednej aplikacji jest świetnym pomysłem. Nie jest to jednak usługa kompletna, ale Apple chce, żeby takową się stała.

Jeśli wierzyć doniesieniom, w tym celu tworzony jest specjalny fizyczny lokalizator. Miałby on określać pozycje na bazie dostępnych systemów łączności. Rozwiązanie nie jest nowe, ale z pewnością fanów ekosystemu Sadowników ucieszy jego dostępność w ofercie Apple. Na szczegółowe informacje musimy zaczekać do premiery nowych systemów iOS oraz macOS.

Źródło: 9to5mac

Related posts

Leave a Comment