HTC U12 Plus

Flagowiec HTC U12 Plus zadebiutuje już 23 maja

HTC U12 Plus zostanie ujawniony za nieco ponad tydzień. Tajwański producent szykuje na tę okazję event, na którym opowie zainteresowanym o nowych rozwiązaniach, funkcjach oraz samej konstrukcji urządzenia. Dziś, informacje o U12 Plus trzymane są w tajemnicy, jednak nie przeszkadza to w podsumowaniu dotychczasowych doniesień.

HTC U12 Plus

Jak to zwykle bywa przy zbliżającym się terminie premiery urządzenia, plotki nasilają się, pozwalając stworzyć bardziej lub mniej glisty obraz całości. Nie inaczej jest w przypadku HTC U12 Plus, o którym wiemy całkiem sporo. Warto jednak pamiętać, że cały czas mówimy o informacjach niepotwierdzonych.

HTC U12 Plus — jaki będzie?

Tajwańczycy czasy świetności z pewnością mają już za sobą. Dzisiejsze urządzenia producenta, choć ciekawe, a nawet bardzo ciekawe, nie wzbudzają już tylu emocji, co smartfony prezentowane kilka lat wstecz. Dziś na rynku rządzą Apple, Samsung oraz Huawei, które są delikatnie kąsane przez marki takie jak Xiaomi, Sony czy LG. Mimo mojej sympatii do HTC obawiam się, że nie ma szans na odzyskanie dawnej popularności. Sprzęt pozostanie w moje ocenie na marginesie rynku. Co gorsze — nie spowoduje to znaczących obniżek cen. Podejrzewa się, że U12 Plus będzie kosztował powyżej 3000 złotych.

HTC U12 Plus otrzyma prawdopodobnie 6-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 2880 na 1440 pikseli. Nie będzie to jednak AMOLED lub wysokiej jakości IPS, a jedna z wariacji LCD. Słabo, szczególnie że konkurencja działa na tym polu prężnie. Stylistyka U12 Plus nie jest niestety znana, ale rendery pokazują, że będzie to konstrukcja ascetyczna. Wygląd to nie wszystko. Przejdźmy do szczegółów specyfikacji technicznej.

Wydajność zapewnią układ Qualcomm Snapdragon 845, grafika Adreno 630 oraz 6 GB pamięci RAM. Dane będzie można zapisywać na 64 GB lub 128 GB pamięci UFS 2.1, lub na karcie microSD. Nie zabraknie tutaj także popularnych podwójnych aparatów (12 Mpix i 16 Mpix) oraz przedniej kamerki do selfie o rozdzielczości 8 Mpix.

Co z oprogramowaniem?

Swojego czasu nakładka Sense, z której korzystały smartfony HTC, należała do czołówki. Subtelna modyfikacja Androida była naprawdę wygodna i responsywna. Wygląda na to, że wraz z premierą HTC U12 Plus pojawi się kolejna wersja świeżej generacji nakładki Egde Sense.

Na więcej informacji musimy zaczekać do czasu oficjalnej prezentacji urządzenia. Tymczasem smartfony HTC oraz innych producentów możecie nabyć w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Digital Trends, HTC, Androidheadlines, Evan Blass

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...