Flappy Smolensk – klon hitu na komórki wzbudza falę oburzenia

Z oficjalnej dystrybucji zniknął już oryginał, ale dzięki generatorowi „Flappy” jak grzyby po deszczu wyrosły jego lepsze lub gorsze klony.

Flappy Bird został wycofany przez twórcę z wszelkiej dystrybucji. Spowodowało to niemałe zamieszanie w środowisku graczy. Po usunięciu gry autor zaczął otrzymywać maile z pogróżkami, w których grożono mu nawet rychłą śmiercią jeśli ten nie wznowi dystrybucji swojego mobilnego bestselleru. Na App Store oraz Google Play zaczęły się pojawiać kopie produkcji Nguyena, lecz wspomniane sklepy w błyskawicznym tempie usuwały wszystkie ze swoich stron.

Akcja Google i Apple rozsierdziła tylko fanów gry i w taki sposób powstał Flappy Generator – darmowe narzędzie, dzięki któremu każdy z nas może stworzyć własną wersją Flappy Bird. Wystarczy wejść na stronę generatora, wybrać obrazki, które zastąpią ptaka oraz oryginalne przeszkody, nadać grze nazwę i cieszyć się własnoręcznie stworzoną produkcją.

Jedną z powstałych w ten sposób kopii jest właśnie Flappy Smolensk. Kontrowersyjna kalka gry Donga Nguyena od oryginału różni to, że zamiast ptaka latamy Tupolewem, a tekstury rur podmienione zostały na brzozy. Flappy Smolensk potrafi irytować równie mocno co oryginalny tytuł, a jego dodatkowym „atutem” jest kontrowersyjność tematu.

Samą grę można znaleźć tutaj. Odpowiedzi na pytanie czy autor tworząc Flappy Smolensk kierował się głupim żartem, wzbudzeniem taniej sensacji czy prowokacją pozostawiam Wam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...