skitched-20141119-121534

Flic – jeden przycisk, szeroki zakres funkcji

Jeśli męczy was poranne wyłączanie budzika lub wyciąganie smartfona żeby zmienić utwór albo wykonać inną czynność, Flic jest gadżetem stworzonym dla Ciebie.

skitched-20141119-121534

Urządzenie zostało zaprojektowane przez Szwedzki team tak, by ułatwić obsługę funkcji w smartfonach, wykonując je jeszcze szybciej wciskając tylko przycisk. Chcąc przypisać czynność do Flicka, wystarczy użyć rekomendowanej aplikacji,  a następnie użyć „magicznego” przycisku . Zależnie od pomysłu z Flic’a  możemy skorzystać dowolnie. Zakres jego możliwości przedstawia się następująco:

  • Kontrolowanie oświetlenia
  • Uruchamianie i pomijanie utworów w naszych playlistach
  • Przycisk migawki aparatu
  • Uruchamianie stopera np. między seriami ćwiczeń
  • Wysyłanie wiadomości sms do przyjaciół z aktualną lokalizacją
  • Wyciszanie dzwoniącego budzika
  • Wykonywanie fałszywych połączeń

20141120133157-LandingImagesIGG 01

Do atutów urządzenia możemy zaliczyć możliwość utwierdzenia go na różnych płaszczyznach, np. do roweru, w samochodzie, czyli w sytuacjach, w których nie możemy sobie pozwolić na wyciągniecie smartfona. Jeden Flic jest w stanie wykonywać do 3 zadań: za pomocą zwykłego wciśnięcia, dwukrotnego uderzenia lub dłuższego przytrzymania. Wedle uznania przycisk jest dostępny w czterech kolorach.

Twórcy całą akcję urządzenia zainicjowali na portalu Indiegogo, gdzie zamierzali zebrać 80 tyś. dolarów na produkcję.  Ostatecznie użytkownikom udało się uzbierać aż ponad 250 tyś. I projekt ruszył do realizacji.

http://www.youtube.com/watch?v=MDsjBh2xOgQ

Gadżet jest kompatybilny zarówno z systemem iOS  jak i androidem w cenie 27 dolarów za sztukę lub 89 dol. za zestaw czterech. Dla leniuchów pozycja obowiązkowa! Polecam jeszcze obejrzeć poniższy filmik przedstawiający zastosowanie.

Źródło: indiegogo

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...