iphone6

Force Touch działa również w starszych iPhone’ach

Rozpoznawanie siły nacisku jest największą nowością w iPhone’ie 6s oraz 6s Plus. Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy starszych modeli smartfonów Apple, również mogą skorzystać z Force Touch, ale nie jest to łatwe.

iphone6

Wiele osób ma wątpliwości co do przydatności tego typu ekranu i uważa, że można go zastąpić odpowiednia funkcją oprogramowania. Deweloperzy dopiero zaczynają przystosowywać swoje aplikacje, dodając między innymi rozwijane listy do ikon znajdujących się na pulpicie. Proces modernizacji programów na pewno zajmie trochę czasu. Dla starszych modeli iPhone’ów została wypuszczona specjalna aplikacja, która imituje zachowanie 3D Toucha. Nazywa się ona Forcy, a mogą z niej skorzystać Ci, którzy „złamali” swój telefon, czyli dokonali jalibreaka. Oczywiście zainstalowanie programu nie sprawie, że nagle ekran będzie rozpoznawał siłę nacisku. Forcy imituje działanie nowej technologii, poprzez przesuniecie palca po ikonie. Dla zainteresowanych sprawdzenie tego „patentu” przypominam, że jalibreaka każdy wykonuje na swoją odpowiedzialność, jeśli jesteś niedoświadczony we wgrywaniu oprogramowania na telefon, to lepiej tego nie rób.

http://www.youtube.com/watch?v=Lx0VRWLZd_Q

Zastanawiam się, czy w ten sposób programiści zadrwili z Apple, pokazując, że ich bajer można bardzo łatwo zastąpić aplikacją, czy chcą pokazać całemu światu, że takie ekrany nie są konieczne. Mnie osobiście podoba się Force Touch, ale tylko podoba. Jego zastosowanie na chwilę obecną jest mocno ograniczone. A wydać ponad 3 tysiące złotych na mało przydatny gadżet, to trochę za dużo. Może w przyszłości ktoś wymyśli jakieś użyteczne rozwiązanie dla tej technologii. Na chwilę obecną obciąża procesor, zjada baterię i działa tylko w kilku aplikacjach.

źródło: phonearena

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...