Fotoradary

Fotoradary i zdarzenia drogowe w Google Maps — trwają testy

Na tę wiadomość czekałem od dawna. W Mapach Google zaczynają pojawiać się dwie nowości, które znacząco wpłyną na zadowolenie z narzędzia. Chodzi o system, który poinformuje kierowców o tym, gdzie ustawiono fotoradary, a także, gdzie doszło do zdarzenia drogowego takiego jak kolizje.

Fotoradary

Nawigacja zawarta w Google Maps jest dla mnie niemal kompletna. Brakuje mi w niej jednak kilku funkcji, dlatego też podczas nawigowania do celu wspomagam się dodatkową aplikacją Yanosik. Niebawem nie będzie takiej potrzeby, gdyż interesujące mnie rozwiązania zostaną zaimplementowane w mojej podstawowej nawigacji.

Fotoradary i wypadki

Android Police informuje o tym, że niektórzy użytkownicy aplikacji zaczęli zgłaszać na Reddicie pojawienie się nowości w Mapach Google odnoszących się do fotoradarów oraz informacji o wypadkach. Ficzery są niestety testowane na wąskiej grupie, a to oznacza, że funkcje nie są obecnie zbyt dokładne. Skuteczność uzyskuje się poprzez wysoką liczbę zgłoszeń, tak jak ma to miejsce w Yanosiku albo Waze. Na to potrzeba jednak czasu. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość.

Możliwość podejrzenia lokalizacji, w których zostały ustawione fotoradary, brzmi kusząco, ale równie pomocny może okazać się system zgłaszania zdarzeń drogowych. Po globalnym wprowadzeniu tychże nowości, Mapy Google będę mógł nazwać w pełni kompletnymi.

Źródło: Android Police, Reddit

4 komentarze

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...