Froyo

Bye bye Froyo, czyli najnowsze statystyki Androida

Google prawie miesiąc w miesiąc udostępnia dane, z których możemy dowiedzieć się o popularności poszczególnej wersja Androida np. Froyo. Zestawienie powstaje w oparciu o logi wejść do sklepu Play, co czyni je miarodajnym.

Froyo

Najnowsze dane są jednak w pełnym sensie przełomowe. Nie, Google nie zażegnał problemu fragmentacji, choć możemy powiedzieć o pewnej poprawie, zabawnej, ale jednak poprawie.

Froyo ustąpił miejsca Nougatowi

Froyo, czyli Android 2.2 przez długi czas widniał w danych statystycznych zielonego robota. Udział był co prawda marginalny, lecz jakby nie patrzyć – gros użytkowników wykorzystywało telefony z tymże OS-em do codziennych czynności. Co ciekawe, mówimy o liczbie wyższej, niż ma miejsce w przypadku userów pracujących na Androidzie 7.

Cieszyć powinno to, że coraz lepiej radzi sobie Marshmallow pod kontrolą którego pracuje aż 29,6 % urządzeń z Androidem. Jak nie trudno zgadnąć – mocną pozycją wykazuje się również Jeally Bean oraz Lollipop.

Martwi natomiast śmieszny udział najnowszej edycji mobilnego systemu od Google, czyli Nougata. Android 7 pracuje na zaledwie 0,7 % sprzętu. Słabo, zwłaszcza że premiera wspomnianego softu dawno za nami. Producenci powinni zmobilizować się w kwestii uaktualniania smartfonów oraz tabletów – to fakt, ale czuje, że statystyki poprawią się dopiero po wydaniu kilkunastu urządzeń z 7-ką.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....