Funkcja Together umożliwi bezpośrednią komunikację użytkownikom Android Wear

Na wszystkie urządzenia obsługujące AndroidWear zmierza właśnie aktualizacja, która pozwoli użytkownikom bezpośrednio się ze sobą komunikować tylko za pomocą smartwatchy.


Systemy opierające się o AndroidWear otrzymają funkcjonalność dzięki której będą mogły bezpośrednio do innych smartwatchy wysyłać informacje, naklejki, zdjęcia czy proste rysunki. To funkcja podobna do usługi DigitalTouch znanej z urządzeń Apple, która jest już dostępna i pozwala np. na wysłanie komuś swojego rytmu tętna czy konkretnego wzoru narysowanego na ekranie zegarka. Użytkownicy będą musieli jednak korzystać w wypadku AndroidWear z tej samej watchface, czyli nakładki z ekranem głównym urządzenia, ponieważ funkcja nie obsługuje natywnie wszystkich systemów AndroidWear.

Razem z aktualizacją pojawią się również nowe nakładki typu watchface a także zmieni się funkcjonalność samej nakładki zmieniając funkcję przy pojedynczym „tapnięciu” ekranu z otwierania menu zegarka na przełączanie pomiędzy konkretnymi aplikacjami działającymi w watchface, takimi jak prognoza pogody czy aktualnie używana aplikacja sportowa. Update AndroidWear oznacza też bardzo dobrą wiadomość dla użytkowników LG G Watch R, który nareszcie dostanie funkcjonalność Wi-Fi.

http://www.youtube.com/watch?v=QrqZl2QIz0c

Funkcja Together to znakomity pomysł, który Google podchwyciło od Apple na dodatek nieco go rozwijając (jak znamy producentów systemu Android to ich wersja będzie nieco bardziej praktyczna). To właśnie tego typu natychmiastowe możliwości socjalne mogą się przyczynić do zdobycia gigantycznej popularności przez inteligentne zegarki. Źródła informacji podają, że info o nowych funkcjach w aktualizacji jest sprzed jakiegoś czasu i zawartość update’u może ulec zmianie.

Źródło: phandroid

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...