You are here
Galaxy Fit zawitało do Polski – opaska sportowa dla wymagających artykuły News 

Galaxy Fit zawitało do Polski – opaska sportowa dla wymagających

Nie musieliśmy zbyt długo czekać na to, żeby opaski sportowe od Samsunga zawitały do naszego kraju. Galaxy Fit oraz Galaxy Fit e można już kupować w niektórych sklepach, a to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów tego typu urządzeń. Co takiego oferują i ile trzeba za nie zapłacić?

Galaxy Fit

Opaski sportowe to alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie potrzebują wszystkich funkcji oferowanych przez smartwatche. Oczywiście powyższe zdanie to mocne uproszenie, ale tak właśnie można postrzegać ten segment urządzeń wearable. Dalej jednak pojawiają się sprzęty, na które warto zwrócić uwagę nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy zapalonymi sportowcami i spędzamy całe dnie na siłowni. Jednym z takich właśnie sprzętów jest ten od Samsunga.

Galaxy Fit

W sprzedaży pojawiły się dwa modele opaski sportowej. Galaxy Fit to ta „mocniejsza” z nich, którą można kupić od około 419 złotych. Czy to drogo, jak na opaskę? Owszem, bo przecież bez trudu znajdziemy znacznie tańsze alternatywy, ale Samsung wie co robi wyceniając sprzęt na takim poziomie. Tutaj producent zdecydował się na w miarę nowoczesny i oszczędny design oraz nie postanowił zalewać rynku urządzeniami w różnych kolorach. Klienci mogą wybierać tylko między wersją białą, a czarną. Wyświetlacz otoczony jest srebrną ramką, a jego przekątna wynosi 0.95 cala. Oczywiście został wykonany w technologii AMOLED.

Rozdzielczość ekranu to 240×120 pikseli, a wewnątrz znajdują się 32 MB pamięci na aplikacje. Galaxy Fit jest oczywiście wodoodporny, a ten model został wyposażony w akumulator o pojemności 120 mAh. Według zapewnień producenta, jedno jego naładowanie powinno wystarczyć na 7 dni pracy. Co ważne, opaskę można ładować bezprzewodowo. Sprzęt można sparować ze swoim telefonem i odczytywać na nim powiadomienia. Dodatkowo urządzenie monitoruje jeszcze nasz sen, a także całą naszą aktywność, łącznie z pulsem.

Galaxy Fit e

Ten model opaski sportowej przychodzi w trzech kolorach: białym, czarnym oraz żółtym. Wyświetlacz jest tutaj monochromatyczny i ma przekątna 0.74 cala. Akumulator także jest mniejszy, ale Samsung zapewnia, że i tak powinien wytrzymać cały tydzień na jednym ładowaniu. Fit e nie pozwala na odpowiadanie na powiadomienia, ale jedynie na ich odczytywanie. Dalej jest jednak wodoodporny do 5 atmosfer. Automatycznie wykrywa ruch użytkownika, zapisuje jego tętno i spełnia wszystkie role, które opaska powinna przyjmować. Ten model zakupimy od około 169 złotych, a co ciekawe, ma on się także pojawić w sieci sklepów LIDL od najbliższego poniedziałku (10 czerwca), gdzie kosztować ma 159 złotych.

Opaski sportowe oraz smartwatche znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Samsung / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment