You are here
Galaxy S10e vs iPhone XR — co wybrać? mobile poradniki 

Galaxy S10e vs iPhone XR — co wybrać?

Po wczorajszej konferencji Samsunga wielu fanów elektroniki użytkowej zadaje sobie pytanie dotyczące wyboru tańszej wersji flagowca z portfolio gigantów branży. Galaxy S10e staje naprzeciw iPhone XR, ale który okaże się zwycięzcą?

Galaxy S10e
fot. Apple / Samsung

Obydwa urządzenie prezentują jednakową półkę cenową. Są drogie, to prawda, ale też nieco tańsze od swoich mocniejszych braci — sztandarowców. Zarówno Galaxy S10e jak i iPhone XR celują w jednakowy model użytkownika, który chce poczuć flagową moc w nieco mniejszych pieniądzach. Sprawdźmy, który ze sprzętów wyda się atrakcyjniejszy i dlaczego.

iPhone XR czy Galaxy S10e?

Jeśli spojrzymy na samą specyfikację urządzeń, łatwo dojdziemy do wniosku, że są to modele zgoła inne. Mimo całej mojej sympatii do Apple muszę stwierdzić, że S10e zjada na śniadanie swojego rywala w co najmniej kilku punktach. Większy ekran o wyższej rozdzielczości, mniejsza waga, większa bateria to dopiero początek. Większa pamięć RAM, obecność złączą słuchawkowego Jack 3,5 mm czy szybkie ładowanie sprawiają, że S10e powinien wygrać. To jednak tylko teoria.

Kluczowy okaże się tutaj system oraz optymalizacja. Galaxy S10e pracuje pod kontrolą Androida z przyjemną nakładką One UI. Zielony Robot ma do siebie to, że potrzebuje do sprawnego działania znacznie mocniejszych „bebechów”. W zasadzie specyfikacja iPhone’a XR wystarczy, by przegonić propozycję południowokoreańskiego giganta. Znowu, mówimy jedynie o teorii, bo dopiero pierwsze testy pokażą, jak jest naprawdę.

iOS cechuje świetna optymalizacja, ale nie o niej będziemy rozprawiać. Sprzęty, są tak naprawdę porównywalne w ujęciu ogólnym, nie czysto technicznym. Wybór jednego lub drugiego urządzenia będzie uwarunkowany preferencjami. Fani Androida z pewnością postawią na serię Galaxy, miłośnicy rezerwatu skłonią się ku wyborowi iPhone’a XR. Na koniec małe zestawienie z porównaniem specyfikacji:

Galaxy S10eiPhone XR
Android 9 PieiOS 12
5,8-calowy ekran AMOLED6,1-calowy ekran IPS-Retina
Rozdzielczość 2880 x 1440 pixRozdzielczość 1792 x 828 pix
Waga 150 gramówWaga 194 gramy
8 GB RAM3 GB RAM
IP68IP67

Źródło: TheVerge

Related posts

Leave a Comment