You are here
Game Color Plus od Oppo – gracze będą zachwyceni nową funkcją Gry mobile 

Game Color Plus od Oppo – gracze będą zachwyceni nową funkcją

Rynek gier mobilnych rozwija się w zastraszającym tempie. Wprawdzie nie wszyscy gracze uznają produkcje mobilne za godne wspomnienia, ale nie da się obok nich przejść obojętnie. Wie o tym doskonale Oppo, które zaprezentowało właśnie Game Color Plus, czyli nową funkcję dla użytkowników smartfonów od firmy. Co takiego w niej wyjątkowego i czy warto dla niej zakpić nowy telefon?

Game Color Plus
Po lewej stronie włączona funkcja Game Color Plus / Fot. materiały prasowe

Na targach Chinajoy, które odbywają się w Szanghaju, Oppo zaprezentowało swoje nowe rozwiązanie, które skierowane jest do graczy mobilnych. Nie powinno to nikogo dziwić, bo przecież smartfony producenta są na tyle mocne, że bez trudu „udźwigną” nawet najbardziej wymagające tytuły. Zresztą na rynku znajdziemy także specjalne smartfony, które tworzone są tylko dla graczy, więc jest popyt na tego typu rozwiązania. Tym razem jednak jest to rozwiązanie oparte na programie, a nie na samym sprzęcie.

Game Color Plus

Czym jest Game Color Plus od Oppo? To wyniki współpracy pomiędzy samym Oppo, a Qualcommem, którego najlepiej znamy z produkcji wysokiej jakości procesorów, które zasilają większość telefonów komórkowych na świecie. Samo Game Color Plus ma być czymś, co zagwarantuje lepszą jakoś wyświetlanego obrazu podczas rozgrywki na smartfonie. Chodzi tutaj szczególnie o wrażenia wizualne, bo funkcja ma poprawiać jakość obrazu, widoczność detali na wyświetlaczu, nasycenie kolorów oraz sam kontrast obrazu.

Nie będzie chyba zaskoczeniem, jeżeli powiemy, że funkcja dostępna ma być jedynie w smartfonach od Oppo. W końcu po to została stworzona i na tych urządzeniach ma działać najlepiej. Marka nie jest jeszcze może u nas zbyt popularna, ale w Chinach to prawdziwy gigant, który mocno depcze po piętach chociażby Samsungowi czy Huawei. Samo Game Color Plus to także przygotowany interfejs, który ma zapewnić użytkownikom lepsze dostosowanie wyświetlanego obrazu do tego, co sami chcą oglądać. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest też to, że ma ono ograniczyć zużycie energii, które jak dobrze wszyscy wiemy w przypadku gier, potrafi być bardzo duże. Korzystając z nowej funkcji, ma zostać one mocno ograniczone, a tym samym oprócz lepszej jakości obrazu, gracze dostaną także możliwość dłuższego cieszenia się z rozgrywki, bez konieczności szukania ładowarki.

Podwójne Wi-Fi

Na wspominanych już targach, Oppo zaprezentowało nie tylko funkcję Game Color Plus, ale także coś, co przyda się każdemu użytkownikowi smartfona. Chodzi o możliwość podłączenia się do dwóch różnych sieci bezprzewodowych jednocześnie. Pozwoli to między innymi na to, by niezależnie odbierać i wysyłać dane, co wpłynie oczywiście na samą szybkość połączenia. Ta funkcja także będzie przydatna dla graczy, ale i osoby, które na przykład oglądają filmy na smartfonach, powinny odczuć sporą różnicę w ich działaniu.

Sama funkcja także będzie działała tylko na smartfonach producenta i to takich, które wyposażone są już w nakładkę na Androida ColorOS 6. Urządzenie będzie łączyło się z dwoma hot spotami niezależnie, co ma być możliwe dzięki trasowaniu opartym na zasadach agregacji lub przekierowania samego łącza. Bardzo nas cieszy to, że Oppo pokazuje coraz to nowsze rozwiązania dla swoich smartfonów. Wiedzieliśmy już przecież obiektyw ukryty pod wyświetlaczem smartfona czy ekran, który zawinięty jest mocno na boki urządzenia. Nic tylko czekać na wprowadzenie tego wszystkiego w życie.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Oppo Informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment