Games Republic – moda na platformy do gier nie maleje

Za projekt odpowiada polskie studio 11 Bit Studios, a skierowany jest do graczy, twórców oraz blogerów.


11 Bit Studios do tej pory znane było z tworzenia gier, a ich najbardziej rozpoznawalną marką było Anomaly. Na stronie widnieje dosyć pokaźna, jak na początek żywota platformy oferta gier w obniżonych cenach. Dyrektor projektu – Jakub Kowalski – twierdzi, że ich liczba zdecydowanie wzrośnie, a rozmowy z wydawcami są otwarte, jednak firmy wstrzymują się z wszelkimi ruchami czekając na start Games Republic:

„Rozmawiamy z szeregiem wydawców indie, podpisujemy umowy, portfolio będzie stale poszerzane.”.

Twórcy Games Republic w pierwszej kolejności liczą na autorów gier, którzy sami mogą założyć swoją sekcję i rozpocząć dystrybucję własnych tytułów. Do dyspozycji otrzymają oni linki oraz widgety, które umieszczając w dowolnym miejscu, dają zainteresowanym możliwość szybkiego zakupu. Od każdej sprzedanej kopii gry dostają 85% zysku. Ciekawą opcją są również narzędzia statystyczne dla każdego linka i widgetu umożliwiające ocenić, skąd przychodzą klienci.

Tym co wyróżnia platformę studia 11 Bit od innych podobnych jej serwisów jest to, iż sprzedawcą może zostać dosłownie każdy, a nie wyłącznie twórcy gier. Autor fanowskiej strony czy serwisu informacyjnego, bloger, a nawet zwykły gracz. Sekcję polecanych przez siebie gier może stworzyć każdy, dodatkowo umieszczając link lub widget umożliwiający zakup w dowolnym miejscu na swojej stronie czy profilu na portalu społecznościowym. Za każdą grę, którą ktoś nabędzie z jego sklepu, polecający otrzyma 15% jej ceny, developer z kolei uzyska 70% zysku. Autorzy gier mogą zobaczyć, kto omawiał ich grę oraz jak wielu ludzi przyciągnął. Blogerzy natomiast sugerować się, które z produkcji mogłyby pojawić się w sklepie:

„Interesują nas zwłaszcza gry w early access, bo z naszych rozmów wynika, że to one zdaniem blogerów mają największy potencjał.”.

Tym nad czym w najbliższej przyszłości pracować mają twórcy Games Republic jest m. in.: pogłębienie „ficzerów” dostępnych dla blogerów oraz deweloperów. Jednak Kowalski zdecydował się na nieujawnianie szczegółów, ponieważ na to jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

http://www.youtube.com/watch?v=kWXOFfu0kX0

Jeśli zainteresował Was, ten projekt to dodatkowo ucieszy jeszcze jedna wiadomość. Za rejestrację na portalu dostaniemy za darmo Anomaly: Warzone Earth, a dokonać tego można tutaj.

Żródło: 11 Bit Studios

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...