DEVFAST750x300

GDG DevFest 2013 Warszawa – impreza (nie)tylko dla programistów

W miniony weekend odbyła się konferencja skupiająca programistów oraz osoby zafascynowane rozwojem aplikacji mobilnych i webowych.  Dzięki Google Developer Group mogliśmy zapoznać się z najnowszymi trendami na rynku technologicznym. Oczywiście byliśmy tam specjalnie dla was…

DEVFAST750x300

Całość odbywała się na terenie Warszawskiej hali Expo XXI, przed którą została postawiona duża pinezka (znana użytkownikom Google Maps), dzięki czemu każdy bez problemu rozpoznał wejście na DevFest. Będąc w środku należało zgłosić się do rejestracji uczestników, gdzie każdy otrzymywał upominki takie jak koszulka, długopis, smycz oraz notes. Miły gest, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę cenę biletu na DevFest (10 zł).

IMG 20131109 104756

O godzinie 10 rozpoczęło się keynote, podczas którego zaznajomiono uczestników wydarzenia z ideą GDG DevFest. Ponadto wystąpienie obfitowało w informacje o zmianach w usługach Google takich jak system Android, serwis Google +, YouTube.

Impreza została podzielona na kilka części: Pierwsza dotyczyła zagadnień webowych, w jej skład wchodziły prelekcje takie jak:

– Chrome Apps – upgrade do aplikacje desktopowych,

– Google Apps at Roche,

– Graf wiedzy i semantyczne tagi,

– ABC chmury Google,

–  Google Maps API.

Wystąpienia prowadzone były przez: Mateusza Harasymczuka z Allegro, Dawida Ostrowskiego z Google,  Michała Jędrzejasa z GDG, Ewe Gasprerowicz oraz Pawła Psztyć.

Druga część skupiała się wokół zagadnienia Mobile. Prelegenci zaznajomili nas z następującymi tematami:

– Pierwszy milion można zarobić (Grzegorz Skowron-Moszkiewicz z Play),

– Connecting Android and Arduino (Michał Tuszyński),

– Dagger – wstrzykiwanie, które nie boli (Mateusz Herych z GDG Kraków),

– Android – czy to już czas na przerwę? (Wojciech Kaliciński z Kalicińscy.com, GDG Warsaw),

– LibGdx – własna gra w weekend (Filip Loster z Submachine Factory).

To jednak nie wszystko, gdyż uczestnicy DevFest mogli wziąć udział w warsztatach programistycznych (Code Lab), prowadzonych przez doświadczonych specjalistów.

IMG 20131109 081122

Tegoroczne GDG DevFest odbyło się równolegle w 41 krajach na całym świecie (8 polskich miast). Historia konferencji zaczęła się 3 lata temu i do dziś cieszy się sporą popularnością (przeszło 200 imprez za nami).

Po całym dniu poświęconym na pogłębianie wiedzy z dziedziny Web oraz Mobile wypadało by się odprężyć. Organizatorzy pomyśleli i o tym i przygotowali afterparty z darmowym piwem, jedzeniem oraz profesjonalnym DJ’em.

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...