Pojazd Elektryczny

Gdzie naładować pojazd elektryczny? Mapy Google wskażą ci miejsce

Pojazd elektryczny w naszych polskich warunkach nie zawsze jest dobrym pomysłem. Liczba punktów, w których można naładować nasze auto lub innego elektryka, jest skromna. Nie wspomnę już nawet o tym, że odnalezienie odpowiedniej stacji graniczy z cudem. Tutaj z pomocą przyjdzie nam wujek Google.

Pojazd Elektryczny

Gigant z Mountain View wziął pod uwagę wzrost popularności samochodów elektrycznych i postanowił wdrożyć do aplikacji Map sekcję pozwalającą sprawdzić najbliższe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Co ciekawe, funkcja ta będzie działać także w naszym kraju.

Gdzie ładować pojazd elektryczny?

Na to pytanie odpowie nam aplikacja Google Maps. Gigant wdrożył do programu dodatkową sekcję, w której sprawdzimy także szybkość ładowania, liczbę stanowisko, a także zdjęcia i opinie o konkretnym miejscu. Brzmi świetnie, ale każde rozwiązanie ma swoje minusy.

Pojazd Elektryczny

Po pierwsze usługa jest udostępniana falami, ale w przypadku Google jest to w zasadzie standardem. Niemniej, z możliwości narzędzie będzie można korzystać na całym świecie. Oczywiście, występują tutaj ograniczenia regionalne związane z dostępnością konkretnych punktów. Jakie? Oto odpowiedź:

Globalnie: Tesla, Chargepoint

Stany Zdjednoczone: SemaConnect, EVgo, Blink

Wielka Brytania: Chargemaster, Pod Point

Australia i Nowa Zelandia: Chargefox

Źródło: Google

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...