„Gears of War”, ”Age of Empires”, “Forza Motorsport” – Seriale telewizyjne od Microsoftu

Jak wiemy Microsoft nie tylko wydaje gry, ale i przygotowuje materiały wideo na swoją konsolę. Jeszcze w tym roku premierę ma mieć serial dziejący się w uniwersum „Halo”, a w planach jest już kilka innych ciekawych pomysłów na takie marki jak: „Fable”, „Gears of War”, czy „State of Decay”.

Xbox Entertainment Studios ogłosiło ambitne plany na przyszłość. Okazuje się bowiem, że fani elektronicznej rozgrywki nie tylko, będą mogli zagłębić się w uniwersum gry „Halo”, dzięki serialowi reżyserowanemu przez Stevena Spielberga, ale i w przyszłości na małym ekranie pojawić się mają produkcje inspirowane takimi tytułami, jak: Gears of War”, Forza Motorsport”, Age of Empires”, Fable”, State of Decay”.

Oprócz seriali opartych na grach wideo na konsolach Xbox, w ramach „Xbox Originals”, w produkcji są m. in:

  • Deadlands – tasiemiec oparty na grze fabularnej, w klimatach: horroru, westernu oraz steampunka,
  • Gun Machine – ekranizacja powieści Warrena Ellisa. Fabuła kręci się wokół detektywa szukającego seryjnego zabójcy, eliminującego swoje ofiary za pomocą broni wykorzystanych w słynnych nowojorskich morderstwach. Za scenariusz pilotowego odcinka odpowiada Brett Conrad – autor scenopisu do „Dochodzenia” („The Killing”),
  • Winterworld – adaptacja komiksu wydawanego przez IDW Publishing, którego akcja rozgrywa się na Ziemi skutej lodem. Resztki ludzkości walczą o przetrwanie w mało sprzyjającym klimacie, organizując się w plemiona.

Oprócz typowych produkcji telewizyjnych Xbox Entertainment Studios ma w planach realizację programów typu reality-show, dokumentalnych, sportowych oraz rozrywkowych.

http://www.youtube.com/watch?v=LSgxNcZjmig

Pozostaje tylko pytanie, czy powyższe materiały będziemy mogli oglądać jedynie za pośrednictwem Xboxa 360 oraz XOne, czy również z innych źródeł. Na który serial czekacie najbardziej?

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...