GeForce GTX 780 – “tańsza” siostra GTX Titan.

Po kilku miesiącach od premiery GTX Titan – ostatniego dziecka Nvidii, producent układów graficznych przeznaczonych na rynek komputerowy wypuścił wersję „budżetową”. Według słów Scotta Herkelmana – dyrektora generalnego GeForce, GTX 780 jest kolejnym ogniwem ewolucji elitarnych rozwiązań graficznych dla graczy.

Nowe dzieło Nvidii wyposażone zostało w procesor taktowany zegarem 863 MHz (900 MHz po podkręceniu), 3 GB pamięci GDDR5 i 2304 rdzenie CUDA. Pod względem wizualnym zbliżona jest nieco do swojej „mocniejszej” wersji. Obudowa karty to odlew z aluminium. W parze z wydajną komorą parową stanowi, według NVIDII, najbardziej zaawansowany układ chłodzenia jaki został w tej firmie zaprojektowany. Przy tym karta jest w miarę cicha. Aby nie irytować graczy zmianami w poziomie hałasu zastosowano tu adaptacyjne kontrolery temperatury i zredukowano niepotrzebne zmiany prędkości pracy wentylatorów. 

Producent wyszedł naprzeciw laikom w dziedzinie podkręcania sprzętu i udostępnił użytkownikom technologię NVIDIA GPU Boost 2.0, która automatycznie zwiększa prędkość taktowania procesora, zapewniając przy tym kontrolę nad maksymalną temperaturą i prędkością wentylatorów. Karta została zaprojektowana również z myślą o pracy z wyższym napięciem, np. w połączeniu z chłodzeniem cieczą. Standardowo na liście funkcji znalazły się oczywiście PhysX i NVIDIA TXXA.

http://www.youtube.com/watch?v=3Wj8n69FEIM

Z premierą karty udostępniona została także finalna wersja oprogramowania NVIDIA GeForce Experience, która powiadamia o aktualizacjach, zapewnia graczom najlepsze sterowniki dla ich układów graficznych i pozwala łatwo dobierać optymalne ustawienia dla posiadanych gier.

Pełna specyfikacja karty dostępna jest na stronie producenta.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...