GeForce GTX 780 – “tańsza” siostra GTX Titan.

Po kilku miesiącach od premiery GTX Titan – ostatniego dziecka Nvidii, producent układów graficznych przeznaczonych na rynek komputerowy wypuścił wersję „budżetową”. Według słów Scotta Herkelmana – dyrektora generalnego GeForce, GTX 780 jest kolejnym ogniwem ewolucji elitarnych rozwiązań graficznych dla graczy.

Nowe dzieło Nvidii wyposażone zostało w procesor taktowany zegarem 863 MHz (900 MHz po podkręceniu), 3 GB pamięci GDDR5 i 2304 rdzenie CUDA. Pod względem wizualnym zbliżona jest nieco do swojej „mocniejszej” wersji. Obudowa karty to odlew z aluminium. W parze z wydajną komorą parową stanowi, według NVIDII, najbardziej zaawansowany układ chłodzenia jaki został w tej firmie zaprojektowany. Przy tym karta jest w miarę cicha. Aby nie irytować graczy zmianami w poziomie hałasu zastosowano tu adaptacyjne kontrolery temperatury i zredukowano niepotrzebne zmiany prędkości pracy wentylatorów. 

Producent wyszedł naprzeciw laikom w dziedzinie podkręcania sprzętu i udostępnił użytkownikom technologię NVIDIA GPU Boost 2.0, która automatycznie zwiększa prędkość taktowania procesora, zapewniając przy tym kontrolę nad maksymalną temperaturą i prędkością wentylatorów. Karta została zaprojektowana również z myślą o pracy z wyższym napięciem, np. w połączeniu z chłodzeniem cieczą. Standardowo na liście funkcji znalazły się oczywiście PhysX i NVIDIA TXXA.

http://www.youtube.com/watch?v=3Wj8n69FEIM

Z premierą karty udostępniona została także finalna wersja oprogramowania NVIDIA GeForce Experience, która powiadamia o aktualizacjach, zapewnia graczom najlepsze sterowniki dla ich układów graficznych i pozwala łatwo dobierać optymalne ustawienia dla posiadanych gier.

Pełna specyfikacja karty dostępna jest na stronie producenta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...