Generator pasków TVP

Generator pasków TVP nie spodobał się prawnikom

Od 8 lipca mogliśmy uczestniczyć w zabawnej, w moim odczuciu, stronie, która oferowała generator pasków TVP. Serwis został niestety zamknięty, zaś włodarze Telewizji Polskiej badają możliwość popełnienia przestępstwa. Kolejna próba zamknięcia ust “niewiernym”?

Generator pasków TVP

Przez niewiernych rozumiem tutaj osoby, które nie wierzą ślepo w “prawdy” głoszone przez TVP. Z całym szacunkiem do Telewizji Polskiej, której dorobek szanuję, obecny kształt programów informacyjnych stacji woła o pomstę do nieba. Festiwal półprawd i odpowiednich dla pozytywnego wizerunku partii rządzącej faktów ,nijak ma się do przekazywania wiadomości z kraju i ze świata. Nie będę jednak oceniał, negował czy chwalił programów TVP. Chcę poruszyć nieco inny temat. Chodzi o kwestię zamknięcia strony z generatorem pasków TVP.

Generator pasków TVP zamknięty

Niekiedy informacje prezentowane na paskach TVP pojawiających się w wieczornych Wiadomościach bywają zaskakujące, często zabawne. Z tego też powodu w sieci pojawia się sporo przeróbek z mniej lub bardziej wyszukanymi tekstami, mającymi rozbawić przeglądających je użytkowników. Jako że nie każdy ma odpowiednie zdolności graficzne do przerobienia scen z Wiadomości i dodania do niej swoich wersji “pasków”, w sieci pojawiają się proste do bólu, choć pomocne narzędzia. Jednym z nich okazał się generator pasków TVP, któremu w kilka dni udało się zdobyć ogromną popularność. Niestety, serwis został zamknięty.

Telewizja publiczna nie miała niestety tyle humoru, co internauci. Dział prawny TVP postanowił więc zbadać, czy nie doszło do naruszenia prawa tudzież dóbr osobistych. Działania wspomnianego organu niespecjalnie mnie zaskoczyły. Owszem, dotychczas TVP nie podejmowało podobnych kroków, jednak takowe były tylko kwestią czasu.

Jak łatwo zgadnąć, serwis zniknął z sieci, ale nie martwiłbym się specjalnie na miejscu osób “śmieszkujących”. Jestem przekonany, że wkrótce pojawią się podobne strony.

Źródło: Wirtualne Media, Noizz

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...