Facebook1

GIF w profilowym — posunięcia Zuckerberga zadziwiają

Zmiany na Facebooku – nawet te kontrowersyjne – są nieuniknione, aby serwis pozostał atrakcyjny zarówno dla userów, jak i reklamodawców. To zrozumiałe, ale zasadności wprowadzania co poniektórych funkcjonalności nie widzę. Idealnym tego przykładem będzie świeżo ogłoszona nowość — animowane zdjęcie profilowe.

Facebook1

Obrazek GIF, czyli ruchome zdjęcie ustawione jako awatar na Facebooku — właśnie to niedługo zaserwuje nam „niebieski” serwis społecznościowy. Co prawda animacja zostanie ograniczona do 7 sekund i, co ważne, będzie widoczna jedynie w podstronie dotyczącej konkretnego użytkownika, lecz mimo to uważam ów funkcjonalność za zbędną.

To oczywiście moje zdanie, a młodsi userzy portalu mogą na wieść o nowej opcji zapiać z zachwytu. Podejrzewam, że tak właśnie będzie, gdyż tego typu „upiększacze” od zawsze zdobywały uznanie młodzieży oraz dzieci.

Powyższe nie oznacza, że nie zamierzam zapoznać się możliwością ustawienia animacji w miejscu zdjęcia profilowego. Przeciwnie — zrobię to od razu po udostępnieniu funkcji na moim koncie. Zbadam reakcje znajomych odwiedzających moją stronę na FB i dopiero wtedy podejmę decyzję o dalszym wykorzystywaniu lub porzuceniu nowej opcji.

Facebook2

To naturalnie nie jedyna zmiana, jaka zajdzie na Facebooku w ciągu najbliższych tygodni, a może miesięcy. Od pewnego czasu w sieci krążyły plotki o tym, jakoby profile użytkowników na urządzeniach mobilnych miały ulec drobnej modyfikacji, a konkretnie awatar znalazłby się w centralnej części ekranu, tuż pod zdjęciem w tle. Ciężko na chwilę obecną stwierdzić czy zmiana zostałaby przyjęta przez społeczność ciepło, ale jedno jest pewne — nie wywoła kontrowersji, jakie zaserwują nam animowane GIF-y.

Pozostaje jeszcze jedna, chyba najważniejsza kwestia. Czy tytułowa modyfikacja wyglądu profili trafi do każdego? To zabawne, ale kiedy Zuckerberg zapowiada jakąś nowość, ta pojawia się u użytkowników stopniowo, a czasem nawet wcale, w efekcie czego ja i moi znajomi możemy korzystać z Facebooka z zupełnie odmienionymi interfejsami. Czy z opisywaną funkcją będzie podobnie? Odpowiedź na to pytanie przyjdzie z czasem. 

Źródło: TheVerge

 

________________________________________________

 

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...