Giphy

Giphy wyłączone dla Snapchata oraz Instagrama. Wszystko przez rasizm

Giphy to usługa pozwalająca na wyszukiwanie i umieszczenie GIF-ów w popularnych kanałach społecznościowych. Rozwiązanie występuje w formie zintegrowanej z Messengerem, Snapchatem, Instagramem i innymi, jednak treści obrazków nie zawsze są poprawne politycznie. Materiały rasistowskie spowodowały niechęć użytkowników Snapa oraz Insta, przez co włodarze usług musieli czasowo dezaktywować wspomnianą funkcję.

Giphy

W ostatnich dniach użytkownicy aplikacji mobilnych Snapchat oraz Instagram zaczęli zgłaszać problemy z dostępem do usługi Giphy, z którą wspomniane programy były zintegrowane. Krótkie research pozwoli dowiedzieć się, że usługa została czasowo wyłączona ze wspomnianej integracji, czemu winne okazały się treści rasistowskie, które coraz częściej pojawiały się wśród zabawnych GIF-ów.

Instagram i Snapchat bez integracji z Giphy

Choć zbliżam się do wieku chrystusowego, w dalszym ciągu cieszą mnie dodatki programowe takie jak Giphy. Patrząc na swoich starszych znajomych, odnoszę wrażenie, że z pewnych rzeczy się zwyczajnie nie wyrasta. Niemniej, nie do końca rozumiem oburzenia na pojawiają się w usłudze treści rasistowskie. Nie popieram ich, ale uważam, że ograniczenia możliwości prywatnej komunikacji pomiędzy użytkownikami na przykład komunikatorów nie jest najlepszym pomysłem. To właśnie zaserwowali swoim użytkownikom włodarze Snapchata oraz Instagrama.

Wspomniane aplikacje zostały pozbawione integracji z Giphy zaraz po nasileniu się zgłoszeń dotyczących treści rasistowskich. Na szczęście nie mówimy tutaj o permanentnym usunięciu wtyczki, a jedynie zawieszeniu jej działania do czasu rozwiązania problemu przez Giphy. Jeśli wierzyć zapowiedziom twórców rozwiązania, ci pracują już nad sposobami zapobiegania pojawiającym się treścią rasistowskim.

Jak sądzicie, czy blokowanie nieco kontrowersyjnych opcji w komunikatorach jest postępowaniem właściwym czy może twórcy aplikacji powinni podchodzić do sprawy w nieco luźniejszy sposób.

Źródło: Mashable

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...