Global Game Jam – impreza dla amatorów programowania gier

W dniach 24-26 stycznia wystartuje szósta edycja Global Game Jam – imprezy przeznaczonej dla wszystkich pasjonatów tworzenia gier z całego świata.

Już w najbliższy piątek, czyli jutro rozpocznie się Global Game Jam – wydarzenie, w którym mogą wziąć udział twórcy gier z całego świata. W zeszłym roku w GGJ uczestniczyło 319 miast z całego globu, w tym roku liczba ta ma się zwiększyć do 450 miejsc. W tym ogólnoświatowym ewencie uczestniczy, aż sześć polskich miast: Cieszyn, Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań i Warszawa. Nazwy poszczególnych edycji przedstawiają się następująco: Mikstura Game Jam, 3City Game Jam, KrakJam 2014, Łódzki Game Jam, Poznań Game Jam oraz PolyJam 2014.

11 bit studios jest jednym z głównych sponsorów tegorocznego PolyJamu. Firma współpracuje już z uczelniami polskimi, na których wykładane są kierunki „growe” oraz wspiera scenę twórców niezależnych, chociażby poprzez zaangażowanie w tego typu imprezy.

Na temat wydarzenia zdecydował się coś więcej powiedzieć Paweł Miechowski, Senior Writer w 11 bit studios:

„W studiu strasznie jaramy się przy okazji takich imprez, bo nigdy nie wiadomo czy w trakcie jednego z nich nie powstanie kolejny McPixel czy Tatanka Hunting Simulator. Game Jamy to świetna okazja nie tylko do poznania nieodkrytych talentów branży game devowej, ale również szansa na przyjrzenie się temu, czym tworzenie gier było od początku – świetną zabawą”.

Global Game Jam zapoczątkowany został w 2009 roku. Od tego czasu koncepcja pozostaje niezmieniona. W piątkowe popołudnie twórcy z całego świata przychodzą w określone miejsca, dowiadują się jaki jest temat na grę, dobierają w grupy i w ciągu 48 godzin tworzą ją.

Idea godna podziwu! Miejmy nadzieję, że obecna edycja obrodzi w znakomite tytuły, a rodzimi twórcy wykażą się na tle zagranicznej konkurencji.

Więcej szczegółów, o GGJ znajdziecie tutaj.

Źródło: 11 bit studios

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....