You are here
Gmail pozwoli zmieniać działanie gestów. Dlaczego tak późno? artykuły News 

Gmail pozwoli zmieniać działanie gestów. Dlaczego tak późno?

Lepiej późno niż wcale — mawiają. Sporo w tym racji. Zwłaszcza że personalizacja gestów jest w dzisiejszych czasach standardem. Nie rozumiem, dlaczego Google tak ociągało się ze wprowadzeniem modyfikacji aplikacji Gmail, w której od teraz możemy decydować o roli gestów.

Gmail

Opisywana nowość jest częścią większego planu rozwoju poczty Gmail i dostosowywania jej do obecnie panujących warunków. Na pierwszy ogień poszła webowa odsłona Gmaila, która doczekała się solidnego redesignu. Usługa zachwyca interfejsem, który jest teraz spójny z pozostałymi usługami Google.

Firma nie zapomniała o aplikacji mobilnej, w której pojawiła się, chociażby możliwość odkładania wiadomości “na później”. W dalszym ciągu brakowało jednak jednego prostego elementu, który skutecznie podnosi komfort korzystania z programu.

Personalizacja gestów w aplikacji Gmail

Każdy użytkownik mobilnej aplikacji Gmail kojarzy zapewne gest przesuwania wiadomości w lewo lub prawo. Obecnie funkcja pozwala na usuwanie lub archiwizowanie poczty, ale nie oszukujmy się, Google mogłoby postarać się i dołożyć tutaj nowe możliwości. Tak też się stało.

Użytkownicy smartfonów z Androidem otrzymali już aktualizację, dzięki której można zdefiniować nowe reakcje na gesty przesunięcia wiadomości. Poza usuwaniem i archiwizacją userzy mogą teraz wybrać przeniesienie, oznaczenie jako nieprzeczytane oraz odłożenie na później. Po wybraniu ostatniej z opcji będzie można zdecydować o terminie ponownego powiadomienia (jutro, później w tym tygodniu, najbliższy weekend, następny tydzień, kiedyś, wybierz datę i godzinę).

Tak, poświęciłem wpis drobnostce w jednej z wielu usług. To prawda. Jednak zdaję sobie sprawę, z tego, jak dużą wagę do szczegółów przykładają dziś użytkownicy smartfonów. Nawet pozornie nieistotna zmiana może okazać się zbawienna dla feelingu. Niestety, nowość obecne jest jedynie na Androidzie. Użytkownicy iOS muszą poczekać na swoją kolej.

Źródło: AndroidPolice

Related posts

Leave a Comment