GooglePhotos750x300

Google aktualizuje usługę Zdjęcia – sprawdźmy, co uległo zmianie

Androidowy klient tytułowej usługi ewoluuje. Najnowszy update Zdjęć, dostępny w Google Play wprowadza kilka usprawnień, które powinny zostać docenione przez użytkowników. Powinny to słowo klucz…

GooglePhotos750x300

Google Photos  już dawno zastąpiło, popularną niegdyś usługę Picassa, czego swoją drogą  nie może przeboleć znaczna grupa jej użytkowników. Nie mniej jednak, nowy twór giganta z Mountain View jest prostszy, efektywniejszy, a co najważniejsze pozwala na idealnie zintegrowanie z chmurą. Firma dba o stały rozwój zarówno webowej odsłony Photos, jak i aplikacji klienckich. Nie ma miesiąca, w którym Google nie dodałoby do nich nawet drobnych udoskonaleń.

To oczywiście nie wszystkie zalety wspomnianej usługi – równie zachęcająca okazuje się nielimitowana przestrzeń na dane, w tym wypadku zdjęcia oraz filmy. Co prawda występują tutaj pewne ograniczenia w rozdzielczości (13 Mpix i filmu 1080p) jednak nie powinno to stanowić problemu dla przeciętnego Kowalskiego, który szuka „bezpiecznego” miejsca na przechowywanie wakacyjnych fotek.

Wystarczy tego „słodzenia”. Choć sam doceniam możliwości Zdjęć, zdaje sobie sprawę z tego, że nie są one produktem idealny, a co za tym idzie, stałe udoskonalanie poszczególnych elementów usługi jest zwyczajnie nieuniknione. Na szczęście moje spostrzeżenia pokrywają się z tym, co widzą włodarze Google Photos, dlatego też użytkownicy mogą cieszyć się częstymi i co ważne – przydatnymi aktualizacjami aplikacji, jak i webowej wersji usługi. Dowód? Wczorajszy update.

GooglePhotos1

Dokładnie wczoraj Google rozpoczęło proces aktualizacji Androidowego klienta usługi, wzbogacając o kilka przydatnych elementów. Nie oznacza to oczywiście, że uaktualnienie trafi do wszystkich w tym samym czasie, gdyż proces odbywa się (jak zawsze) falowo. Nie mniej jednak jest na co czekać…

Na pierwszy ogień poszedł interfejs „strony głównej”. Od teraz, aby dostać się do zakładek (Asystent, Zdjęcia, Albumy) nie musimy już korzystać z rozsuwanego bocznego menu – stosowne przyciski znajdują się teraz na samym dole karty. Szybko i wygodnie prawda? Nie jestem przekonany, czy zmiana spodoba się wszystkim userom, ale w mojej opinii ruch Google był właściwy.

Kolejnym usprawnieniem okazuje się ekran albumów. W najnowszej wersji aplikacji dostęp do naszych zbiorów jest znacznie prostszy, gdyż najważniejsze narzędzia przeniesiono na górną cześć panelu. Mnie to odpowiada i muszę przyznać, że korzystanie z Google Photos jest dla mnie faktycznie wygodniejsze. To oczywiście opinia „na szybko”, ale podejrzewam, że dłuższe jej użytkowanie pozwoli wyciągnąć podobne wnioski.

Jeśli nie otrzymaliście jeszcze stosownego update możecie odwiedzić serwis APK Mirror i pobrać aplik APK do ręcznej instalacji.

Źródła: APKMirror, Androidcentral, GSMArena.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...