Google dodaje do webowej wersji map niezwykle przydatną funkcję…

Od teraz użytkownicy przeglądarkowego Google Maps mogą dokonywać pomiaru odległości pomiędzy punktami. Co ciekawe, funkcja nie jest ograniczona do dróg czy ścieżek.

Bez tytułu

Niekiedy zachodzi potrzeba zmierzenia dokładnej długości trasy. Nie jest to rzeczą skomplikowaną, pod warunkiem, że droga przebiega przez oznaczone na mapie ulice oraz ścieżki.

 Co w sytuacji kiedy pomiar dotyczy lasu lub polany?

Do niedawna użytkownicy Google Maps w takiej właśnie sytuacji byli zmuszeni posiłkować się innymi produktami. Na szczęście gigant z Mountain View zauważył problem i postanowił zaimplementować rozwiązanie w webowej wersji swoich map.

Jak to działa?

Zasada działania jest banalnie prosta. Wystarczy, że prawym przyciskiem myszy wybierzemy interesujący nas punkt, rozwiniemy menu kontekstowe i wybierzemy opcję „odległość od tego miejsca”. Następnie musimy zdecydować o punkcie końcowym (w jednakowy sposób). Po tych czynnościach naszym oczom ukażą się dane dotyczące odległości wybranej przez nas trasy. Proste prawda?

Fakt pojawienia się tejże funkcji cieszy, choć z drugiej strony pozostawia pewien niedosyt. Otóż, opcja nie jest dostępna w aplikacjach mobilnych, a skorzystać z niej można jednie w webowej wersji Google Maps.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...