You are here
Google Duplex zmierza na iOS. Asystent na iPhone’ach staje się kompletny artykuły News 

Google Duplex zmierza na iOS. Asystent na iPhone’ach staje się kompletny

Zdarzają się chwile, w których wątpię w użyteczność Asystenta Google na iPhonie. Gigant z Mountain View stara mi się udowodnić, że nie mam ku temu żadnych podstaw. Przykład pierwszy z brzegu — firma poinformowała na swoim blogu o tym, że wkrótce funkcja Google Duplex zawita na iPhone’y.

Google Duplex
fot. Google

Na co dzień korzystam z ekosystemu Apple, przy czym mam tutaj na myśli główne ekosystem urządzeń. W kwestii usług przeplatam rozwiązania sadowników z rozwiązaniami Google’a. Z pewnością kiedyś się to zmieni i przesiądę się permanentnie na Androida i Windowsa, ale na ten moment nic nie zwiastuje szybkiej zmiany tego stanu rzeczy.

Działając na iPhonie, widzę ułomność Asystenta Google, z którego mimo wszystko chciałbym korzystać. Irytują mnie braki w stosunku do tego, co oferuje wersja dla Androida, ale kalifornijski gigant stara się jak może, aby zaimplementować w iOS możliwie pełną funkcjonalność. Po ostatnio zauważonej przeze mnie integracji systemowe aplikacji Przypomnienia z Asystentem doszła do mnie jeszcze ciekawsza informacja. Informacja związana z funkcją Duplex.

Google Duplex dla iOS

Tytułowy koncern poinformował za pośrednictwem swojego bloga o rozszerzeniu dostępności funkcji Duplex o kolejne rynki. Obecnie rozwiązanie jest obecne w 43 stanach USA. To jednak nie wszystko. Firma chwali się również tym, że zamierza udostępnić ficzer również na innych niż Google Pixel smartfonach. Dla mnie najistotniejsze jest to, że w grę wchodzą również iPhone’y.

Jak mniemam, lwia część naszych czytelników doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym jest Google Duplex. Mimo to zobrazuję w kilku słowach działanie rozwiązania. Otóż to nic innego, jak część Asystenta, która potrafi na prośbę użytkownika zadzwonić do restauracji i zarezerwować stolik. Wszystko to poprzez tradycyjną rozmowie głosową. Szerzej o sprawie pisał mój redakcyjny kolega Bartosz.

Pozostaje pytanie, kiedy dokładnie opisywana funkcja zagości do iOS-a i co ważne — kiedy pojawi się w polskiej lokalizacji usługi?

Jeśli szukacie smartfonów zgodnych z Asystentem Google, koniecznie sprawdźcie Vipelektrogadzet.

Related posts

Leave a Comment