Google Glass z obsługą obrazu holograficznego?

Okulary Google to wynalazek, który miał zrewolucjonizować dziedzinę wearables. Można o nim powiedzieć, że ideą wyprzedzał swoje czasy, jednak ostatecznie przeszedł bez echa.

Google Glass miały służyć jako rozszerzony Heads-Up Display z możliwością nagrywania obrazu i własnym systemem operacyjnym Android na pokładzie. W momencie, gdy debiutowały na rynku, byliśmy świadkami szeroko zakrojonej krytyki pod adresem tego, że Google po raz kolejny robi zamach na prywatność użytkowników. Kiedy jednak testowe wersje trafiły do developerów, a internetowy gigant rozpoczął sprzedaż okularów w wersji Explorer okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu wynalazek było dużo mniejsze niż spodziewali się jego twórcy.

Obecnie, wygląda na to, że Google zamierza wprowadzić nową wersję Glass usprawnioną o technologię holograficzną. Firma złożyła patent wyświetlacza holograficznego, który może być przystosowany właśnie dla okularów Google nowej generacji. To nic nowego, że branża pozazdrościła Microsoftowi HoloLens, jednak wprowadzenie tego rodzaju technologii może zająć lata.

W jaki sposób wyświetlanie holograficzne mogłoby zrewolucjonizować Google Glass? Największym zarzutem wobec pierwszych wersji okularów Google była niska rozdzielczość wyświetlacza, która w efekcie powodowała, że obraz był płaski, a używanie okularów męczyło – nie było więc mowy o wcieleniu w życie idei wearable, które byłoby idealnym rozwiązaniem typu HUD.

Przy pomocy hologramów Google byłoby w stanie uzyskać efekty, które połączyłyby obraz rejestrowany przez nasze oko, kamerę okularów oraz oprogramowanie, z którego byśmy korzystali, dając możliwość bezpośredniej nawigacji, rozszerzonej rzeczywistości czy choćby pozwalając skorzystać z tłumacza AI do napisów miejskich. Na to wszystko, niestety, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale możecie być pewni, że za kilka lat, dzięki Google, zobaczymy znacznie więcej niż do tej pory.

Źródło: engadget

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....