Google I/O 2013 – Keynote.

Wczoraj o godzinie 18:00 czasu polskiego rozpoczęła się coroczna konferencja giganta z Mountain View. Podczas Keynote zaprezentowano wiele nowości. Które z nich są warte zainteresowania?

 

20130515-12471636-2013-05-15 1247

 

Google Play Music All Access – to swojego rodzaju konkurencja dla Spotify, Pandory i Deezera. Usługa muzyczna od Google mimo, że pojawia się lekko spóźniona względem konkurencji, może okazać się hitem. Od wczoraj mieszkańcy USA mogą korzystać z nowej usługi, która przez pierwszy miesiąc będzie darmowa. Po tym okresie przyjdzie nam zapłacić 9.99$ za 30 dni. Na chwilę obecną nie ma informacji kiedy Play Music będzie dostępny dla Polski.

 

nexusae0 gs4ge thumb

 

Samsung Galaxy S IV z czystym Androidem – w sklepie Google będziemy mogli nabyć flagowca koreańskiego producenta, lecz pozbawionego nakładki TouchWizz. Zamiast niej dostaniemy firmware znany z lini Nexus.

 

Beztytułu

 

Nowości w Google+ ­‒ w Polsce serwis społecznościowy od firmy z Mountain View nie cieszy się zbytnią popularnością, jednak nie można mu zarzucić braku innowacyjnego podejścia do kwestii relacji międzyludzkich w sieci. Tutaj główną nowością jest oczywiście nowy komunikator, integrujący wszystkie usługi Google’a. Kolejna rzecz to gruntownie przebudowany strumień aktywności, który zgrabnie komponuje się z panoramicznymi monitorami.

 

knowledge-graph

 

Knowledge Graph – choć przyzwyczailiśmy się do tego, że wyszukiwarka podaje nam wyniki w postaci linków do stron www, możemy teraz  po prostu zapytać nasze urządzenie (smartfon, tablet, PC z chrome), a w odpowiedzi dostaniemy konkretną informacje. Co ciekawe, funkcja Knowledge Graf będzie działała po polsku.

 

mo4DdZj

 

Komunikator Hangouts – w nieoficjalnych informacjach nazywany wcześniej Babble. Ma on zastąpić G Talk’a. Dzięki aplikacji możemy wymieniać ze znajomymi wiadomości tekstowe oraz prowadzić wideokonferencje.

 

new-google-maps

 

Nowe Mapy Google – pojawią się kosmetyczne, lecz zauważalne zmiany, które możemy obejrzeć na poniższych zdjęciach. Jeśli zaś chodzi o funkcje, to główną będzie możliwość oceniania różnych punktów takich jak knajpy, kina czy parki. Oczywiście dodanie komentarza będzie jak najbardziej możliwe. Drugą nowością będzie eksplorowanie najbliższej okolicy  pod kątem atrakcyjności miejsc. Dostępne będą też widoki 3D, dzięki którym możemy odbyć wirtualną wycieczkę po np. Rzymie.

 

Android-Studio-4

 

Android Studio – Google nie zapomniało o developerach i wydało narzędzie usprawniające tworzenie aplikacji. Najciekawszą funkcją jest podgląd tworzonego programu w czasie rzeczywistym. Ponadto sprawdzimy jak wygląda na poszczególnych rozdzielczościach i rozmiarach ekranów.

Fani Androida mogli poczuć lekki niedosyt, gdyż nie zaprezentowano nowej wersji zielonego robota. Nie zobaczyliśmy też nowego Nexusa. Mimo wszystko uważam, że patrząc przez pryzmat pokazanych nowości nie powinniśmy narzekać…

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...