google-io-2015

Google I/O 2015 – już pod koniec maja

Już 28 maja rozpoczyna się cykliczna impreza giganta z Mountain View, na której ten prezentuje nowe usługi oraz zmiany w dotychczasowych produktach. Czego możemy spodziewać się tym razem?

google-io-2015

Kilka dni temu Google ogłosiło datę tegorocznego In/Out, czyli imprezy skierowanej do deweloperów. Tym razem odbędzie się ona pod koniec maja, a dokładniej w dniach 28-29. Rejestracja rozpocznie się już 17 marca, lecz bilety będzie można nabyć tylko przez 2 dni.

Znamy już termin wydarzenia, ale tematy jakie zostaną na nim poruszone, pozostają tajemnicą. Nie mniej jednak już dziś możemy obstawiać, co takiego zaprezentuje Google podczas I/O 2015.

Gigant z Moutain View przyzwyczaił nas do tego, że podczas tytułowego eventu, poza setkami drobnych zmian w usługach (głównie dla deweloperów), możemy zapoznać się z nowymi urządzeniami oraz systemami. Przypuszczam, że tym razem będzie podobnie, choć temat mobilnego OSu może zostać zmarginalizowany. Dlaczego? Otóż – Android 5.0 cieszy się niezwykłą popularnością i nie podejrzewam, żeby Google zdecydowało się na premierę kolejnej dużej aktualizacji.

Obecnie w sieci mówi się o tym, że amerykańska korporacja skupi się na rozwinięciach swoich usług, w szczególności asystenta głosowego Google Now. Całkiem możliwe, że zostanie w nim zaimplementowana obsługa nowych języków, w tym polskiego.

Kolejnym puntem imprezy mogą okazać się prezentacje związane z Android TV lub Android Auto, czyli platformami dedykowanymi inteligentnym telewizorom oraz samochodom. Pytanie, czy będą to nowe produkty, czy jedynie usprawniania obecnych, choć nie spopularyzowanych jeszcze usług. Na odpowiedź jest jednak za wcześnie. Oczywiście im bliżej do wydarzenia, tym w sieci powinno przybywać przecieków, ujawniających, choć częściowo zamiary Google, związane z konferencją In/Out.

Więcej na temat samego wydarzenia możecie przeczytać pod tym adresem.

Źródło: TheVerge

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...