Google Maps na Windows Phone?

Korzystając z mobilnych okienek od Microsoftu byliśmy zmuszeni do korzystania z map bing. Oczywiście właściciele telefonów Nokia mieli własne mapy, które niedawno trafiły do posiadaczy innych smartfonów z Windows Phone8. Co jednak w przypadku kiedy chcemy skorzystać z  map Google?

Jako, że gigant z Mountain View nie zamierza wydać aplikacji do obsługi swoich map na WP, musimy posiłkować się rozwiązaniami firm trzecich. Najpopularniejsze z nich to :

uuu750x300

  • gMaps – program pozwala na korzystanie z większości funkcji znanych z androida, niestety obsługa jest bardzo chaotyczna. Kolejnym problemem może okazać się brak możliwości pobrania map na urządzenie. Z plusów możemy wymienić między innymi obsługę street view, która ku mojemu zaskoczeniu działa bardzo sprawnie. Do wyboru mamy wersje free lub pro, za która przyjdzie nam zapłacić 8,99 zł

uuuua750x300

  • GoogleMaps Client – rozwiązanie od bineman.com jest zdecydowanie wygodniejsze. Interfejs działa płynnie, przejścia pomiędzy ekranami są przyjemne dla oka, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej funkcjonalności. Jedynym minusem jest obsługa widoku ulicy, która kuleje. Na szczęście ma to być poprawione w kolejnych wersjach. Aplikacja jest dostępna za darmo w windows store.

Jak widzicie posiadacze smartfonów z Windows Phone na pokładzie nie są tak zupełnie odcięci od usługi Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...