Google Nexus RIP 750x300

Google potwierdza – Marka Nexus umarła

Google potwierdziło właśnie krążące w sieci plotki – seria Nexus zostanie zastąpiona Pixelami. Wbrew pozorom, sytuacja ta jest dla firmy niezwykle komfortowa. Dlaczego? Andromeda…
Google Nexus RIP 750x300

Zgadza się, słowem kluczowym będzie tutaj Andromeda, czyli system, który w założeniach ma połączyć zalety Androida i Chrome OS, czyniąc platformę uniwersalną. Choć o OS-ie nie wiemy prawie nic, wstępna koncepcja oparta na niepotwierdzonych danych pozwala sądzić, iż produkt ten – pozamiata.

Andromeda może zrewolucjonizować to, jak postrzegamy Google, ale do pełni wykorzystania projektu potrzeba urządzeń referencyjnych, którymi zainteresują się nie tylko deweloperzy, ale przede wszystkim przeciętni użytkownicy. Dobrze, przesadziłem z tą „przeciętnością”, gdyż sprzęt będzie drogi. Skąd wniosek? Przyjrzymy się cenom świeżo co zaprezentowanych Pixeli i odpowiedź pojawi się sama.

Pixel i Pixel XL to dopiero początek

Przedstawiciele firmy twierdzą, że seria Pixel zostanie w najbliższym czasie rozszerzona o kolejne produkty, w tym niewielki tablet oraz notebook. Cóż, takie działania wydają się sensowne i mogą zagrozić Apple, czyli największemu rywalowi Google’rsów. Skoro gigant z Moutain View jest w posiadaniu bogatego ekosystemu usług, wypełnienie luki urządzeniami powinno poskutkować sukcesem.

Pozostaje nam czekać na działania firmy.

Źródło: Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...