android zielony ludzik logo

Google płaci za swoje błędy

Sytuacja, gdy developer przyznaje się do błędu to raczej rzadkość. Zazwyczaj sprawa zamiatana jest pod dywan, ale Google jest inne.

 
android zielony ludzik logo
Zapewne każdemu kto ma urządzenie działające na systemie Android zdarzyła się sytuacja, gdy pojawił się jakiś błąd. Przy tak skomplikowanym systemie i liczbie działających aplikacji, jest to coś, czego nie da się uniknąć. Zresztą to nie tylko przypadłość „zielonego robota”, ale każdego systemu. A zdarzyło wam się kiedyś taki błąd gdzieś zgłosić? Pewnie nie, a szkoda, bo mogliście zarobić całkiem sporo zielonych.
Android Security Rewards to część programu Google Vulnerability Rewards, który w fazę realizacji wszedł w zeszłym roku. Jego zadaniem było zbieranie od użytkowników informacji na temat błędów systemowych oraz tych związanych z zabezpieczeniami Androida. I jak można było przypuszczać, zainteresowało się nim duże grono osób. Google poinformowało właśnie ile i te liczby robią wrażenie. Za prawidłowo zgłoszone błędy można było dostać nawet do 38 tysięcy dolarów.
Luk w systemie Android znaleziono nie mało, bo człowiek, który zgłosił ich najwięcej na koncie miał liczbę 26. I to on był tym najaktywniejszym uczestnikiem programu i to również on zgarną do kieszeni najwięcej. Za wskazanie luk Google wypłaciło mu bowiem aż 75 750 dolarów. Dodatkowo ponad piętnastu osobom wypłacono ponad 15 tysięcy na głowę. Łącznie nagrody pieniężne trafiły do 82 osób, a budżet Google uszczuplił się tym samym o ponad pół miliona zielonych. Uśredniając, każdy ze zgłaszających dostał 6700 dolarów, a za błąd wyszło około 2200.
To jednak nie koniec programu. Google jest tak zadowolone z efektów swojej akcji, że od pierwszego czerwca tego roku płaci więcej. I to średnio aż o 33 procent. Każdy przesłany i poprawnie zweryfikowany przez giganta raport ma być lepiej opłacany. Jest więc czego szukać w Androidzie. Oczywiście typowe crashe raczej nie podchodzą pod opłacane zgłoszenia. Prawdziwe luki ukryte są głęboko w kodzie i nie dziwne, że tylko niecała setka osób załapała się na finansową gratyfikację. Dodatkowo to z całą pewnością ludzie, którzy mogą nazywać siebie hackerami. A może jednak warto się zapisać do programu i spróbować coś wyszukać?
Źródło: Engadget
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...