Google Play Awards 2018

Google Play Awards 2018 – znamy wyniki

Od Google I/O dzielą nas już dosłownie godziny. W tym roku przed jedną z najważniejszych konferencji technologicznych przyznano Google Play Awards 2018, czyli nagrody dla najciekawszych aplikacji. Kto zwyciężył?

Google Play Awards 2018

Aplikacje stały się naszą codziennością. Korzystamy z nich aktywnie prawie za każdym razem, kiedy chcemy zrobić coś ponad dzwonienie czy pisanie SMS. Ich liczba może przysporzyć o zawrót głowy i nie dziwne, że wybór tych najlepszych lub najciekawszych, nie był łatwy. Kto wygrał w tym roku?

Google Play Awards 2018

Dziewięć kategorii i tyleż samo aplikacji, które warto znać. Wśród nich wyróżnia się na pewno „Be My Eyes to przykład na to, że smartfony doskonale sprawdzają się w sytuacjach zdawałoby się bez wyjścia. Aplikacja zrzesza społeczność osób niewidomych, niedowidzących oraz takich, które zadeklarowały się chęcią niesienia pomocy. Jak działa? Wolontariusza zapisują się do programu, a osoby, które mają problem ze wzrokiem mogą nawiązać z nimi kontakt i za pomocą smartfona pomóc rozwiązać jakiś problem. Szybkie, proste i bardzo pomocne rozwiązanie z całą pewnością zasługiwało na nagrodę.

Inną ciekawą aplikacją jest „Simple Habit”, która jak sama nazwa wskazuje, pomaga jej użytkownikom na to, by wyrobić sobie proste nawyki. W tym wypadku jest to nawyk medytacji, który w życiu wypełnionym stresującymi rzeczami, jest chyba czymś koniecznym. Korzystając z tego rozwiązania zostaniemy przeprowadzeni krok po kroku, a nasza medytacja może trwać 5, 10 lub też 15 minut.

Kto jeszcze został wyróżniony?

Kolejną aplikacją, która dostała nagrodę Google Play Awards 2018 to „BBC Earth: Life in VR”. To wirtualna podróż dla młodszych odbiorców (dorośli też będą się świetnie bawić) po kalifornijskich wybrzeżach oraz podwodnym świecie. Wszystko z wykorzystaniem gogli Daydream.

Nie zabrakło także miejsca na gry. Wśród tytułów znalazło się „Episode – Choose your story”, które w wyjątkowej oprawie graficznej stawia na budowanie relacji bohaterów. Równie interesująca wydaje się „Old Man’s Journey”, czyli historia podróży pewnego staruszka. Pięknie zaprojektowana i wprowadzająca niestandardowe rozwiązania do rozgrywki. Tytuł został już niejednokrotnie doceniony, bo wśród nagród warto wymienić Apple Design Award, Sense of Wonder Night czy Indiecade Europe. Warto się tytułem bliżej zainteresować, jeżeli nie mieliście jeszcze okazji.

To nie wszystko

„Khan Academy” to darmowa aplikacja do nauki na przykładach materiałów video i przykładach. W wersji webowej także po polsku. Wśród wyróżnionych Google Play Awards 2018 znalazły się jeszcze: wciągająca gra „Empires & Puzzles”, startup „Canva” oraz doskonale zoptymalizowany „Flipkart”.

Każda z nagrodzonych aplikacji wyróżniła się cudownym doświadczeniem dla użytkowników oraz tym, że oddziałuje pozytywnie na całą społeczność. Zainstalujecie którąś, a może już korzystacie?

Nowe smartfony na których odpalicie aplikacje znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Google Blog

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...