GDC 2019

Google pokaże na GDC 2019 swoją platformę dla graczy

Już w przyszłym miesiącu wystartuje cykliczny event Google skierowany do twórców gier wideo. Tym razem GDC 2019 rozpocznie się wyjątkowym keynote, czyli przemówieniem inauguracyjnym, na którym zostanie poruszony temat nowej platformy dla graczy. Tak, chodzi o streaming.

GDC 2019
fot. Pixabay

O streamingu gier mówi się od wielu lat, ale brak jest w tym zakresie konkretnych i wymiernych działań. Przeróżne firmy próbują ugryźć temat z wielu stron, ale niewiele z tego wynika. Pierwsze konkrety pojawiły się ze strony Google, które wystartowało, co prawda testowo, ale wystartowało z Project Stream. To usługa, w ramach której można streamować pełną produkcję grową do przeglądarki. Najwyraźniej testy okazały się sporym sukcesem i Google zamierza ogłosić dalsze plany rozwoju tegoż segmentu.

GDC 2019 i Project Stream

Wspomniana prezentacja odbędzie się już 19 marca. Nie znamy jeszcze szczegółów jej trwania ani finalnego programu. Ba, tajemnicą jest nawet nazwisko prowadzącego. To zabawne w odniesieniu do nieoficjalnych informacji, z których dowiadujemy się, że event będzie poświęcony nowej platformie growej, która zaoferuje usługę streamingu.

Pozostaje jednak kilka nieco innych wątpliwości, które, jak sądzę, zostaną rozwiane na kilka dni przed samą konferencją. Otóż premierą usługi streamingowej jest w zasadzie pewna, ale zastanawia mnie, czy gigant z Mountain View zdecyduje się zaprezentować dodatkowe urządzenie. Przystawka do telewizora lub monitora brzmi ciekawie, choć nie tak ciekawie, jak gra za pomocą przeglądarki. Niestety na konkrety musimy jeszcze zaczekać.

Źródło: USAToday

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....