Google przejmie

Google przejmie jutro HTC!

Stało się, plotki zdają się potwierdzać, czego dowodzą tweety Evana Blassa, znanego ze sprawdzalności doniesień. Google przejmie tajwańską markę, ale nowina zostanie ogłoszona dopiero jutro. Pytanie, w jaki sposób gigant z Mountain View zamierza wykorzystać wspomniany zakup.

Google przejmie

To było do przewidzenia. HTC nie radził sobie w ostatnim czasie zbyt dobrze i nie zmieniały tego premiery flagowców, dodam — naprawdę solidnych flagowców. W segmencie średniopółkowym oraz budżetowym Tajwańczycy zdawali się nie istnieć. Widmo rynkowej porażki było coraz bliższe i jedynym ratunkiem wydawało się zespolenie z innym rynkowym gigantem, ale tylko takim, który wykazuje stabilność. Idealnym kandydatem wydaje się Google.

Google przejmie tajwańskiego producenta

Plotki o tym, że Google przejmie HTC, pojawiały się w sieci od wielu tygodni. Niestety nikt nie chciał odnieść się do sprawy oficjalnie, a źródła cechujące się wysokim wskaźnikiem sprawdzalności milczały. Taka sytuacja utrzymywała się aż do dziś, kiedy to Evan Blass znany także jako @evleaks opublikował na swoim twitterowym koncie tweet objaśniający aktualną sytuację HTC.

Z udostępnionej informacji dowiadujemy się, że HTC podczas jutrzejszego spotkania opowie o przyszłości (lub nie) firmy. Według Evana niemal ze stuprocentową pewnością poruszony zostanie temat przejęcia firmy przez giganta z Mountain View. Warto przy tym zaznaczyć, że Google zainteresowane jest jedynie kupnem działu mobilnego, a co za tym idzie, bocznotorowe projekty, takie jak gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive zostaną w rękach Tajwańczyków. Evan twierdzi, że obydwa podmioty sfinalizowały już umowę i chcą jedynie ogłosić publicznie nowinę. Niestety Blass nie wszedł w posiadanie informacji o szczegółach, przez co chcąc je poznać, jesteśmy zmuszeni wytrzymać do jutra.

Istotą sprawą jest również to, że akcje firmy HTC zostaną jutro wstrzymane. Dla mnie i jak mniemam dla innych także, jest to sygnał, który potwierdza to, o czym zapewnia nas Evleaks.

Google przejmie HTC, ale co dalej?

Wiemy już, że do ogłoszenia transferu dojdzie już jutro. Nie znamy szczegółów, takich jak konkretne kwoty oraz warunki współpracy. Jeśli mam być szczery, nie są one dla mnie istotne, bardziej interesuje mnie to, co Google zamierza zrobić z nowo nabytą marką. Widzę w zasadzie dwie możliwości.

Pierwsza, optymistyczna dla fanów HTC wersja zakłada, że Google przejmie dział mobilny, nie decydując się na “uśmiercenie” portfolio produktowego. Jednym słowem, we wspomnianej opcji wujek Google wspomoże HTC i pozwoli mu się rozwijać, oczywiście czerpiąc z tego 100% zysku. Znacznie bardziej prawdopodobny wydaje się jednak inny scenariusz. Zakłada on porzucenie marki jako takiej. Co więc zostałoby po HTC? Technologie, które gigant z Mountain View wykorzystałby w swoich przyszłych sprzętach z serii Pixel.

Niezależnie od tego, co ostatecznie postanowi Google, zaraz po ogłoszeniu decyzji skomentujemy sprawę na Vipmultimedia.

Źródło: Twitter, Evan Blass

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...