Wiadomości

Google scali rozsiane usługi w jedną potężną aplikację. Chodzi o Wiadomości

Gigant z Mountain View postanowił zrobić porządek z bałaganem, jaki niewątpliwie panuje w kwestii aplikacji do konsumpcji newsów. Agregatory treści zostały rozsiane pomiędzy Wiadomościami a Kioskiem, zaś w samych programach brakuje kilku istotnych udogodnień, które mogłyby przekonać do rozwiązania nowych użytkowników. Co oznacza to dla nas, użytkowników?

Wiadomości

Pamiętam czasy, w których internetowe wiadomości czytało się głównie na kilku największych portalach. Treści tam publikowane angażowały internautów, jednak ich jakość znacząco odbiegała od tego, co oferują tradycyjne materiały w papierowych wersjach magazynów. Z czasem wszystko zaczęło się zmieniać. Siec zapełniła się wieloma naprawdę solidnymi kanałami informacyjnymi oraz wirtualnymi odpowiednikami papierowej prasy. Problemem stała się nie jakość treści, ale jej ilość. Przeczytanie wszystkiego jest w zasadzie niemożliwe. Chcąc przesiać wartościowe materiały od tych mniej nas interesujących, warto sięgnąć po agregatory treści takie jak Wiadomości od Google. Jeśli wcześniej nie mieliście okazji korzystać z rzeczonego rozwiązania, najbliższy czas może być idealną na to chwilą. Wygląda na to, że aplikacji pojawi się szereg nowości.

Nowe Wiadomości na Google I/O 2018

Dla jasności — to, że nowa wersja aplikacji Wiadomości pojawi się wśród tematów poruszanych na tegorocznej odsłonie konferencji Google In Out dla deweloperów, nie jest rzeczą pewną. To przypuszczenia wysnute na bazie doniesień o nowościach mających trafić do wspomnianego programu. Na szczęście na potwierdzenie informacji nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Wspomniany event startuje już jutro.

Aplikacja, jeśli wierzyć doniesieniom, zostanie częściowo zintegrowana z Kioskiem, czyli agregatorem magazynów, który również jest tworem Google. Wiadomości zyskają nowe elementy związane z Wideo, a także usprawnienia w zakresie wyświetlania stron. Zmiany mają być widoczne nie tylko w aplikacji mobilnej, ale także w jej odsłonie webowej, czyli w przeglądarce. Na więcej wiadomości musimy poczekać przynajmniej do jutra.

Źródło: Adage

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...