Google stał się częścią Alphabet

Sergey Brin i Larry Page – jedni z ojców-założycieli Google ogłosili, że firma z Mountain View stała się właśnie częścią większego przedsiębiorstwa – Alphabet.

Kto by pomyślał, że jakikolwiek podmiot może stać ponad ogromnym Google. Ostatnie zdarzenia to jednak nie to co zwykle – nie nastąpiło żadne przejęcie, włodarze firmy natomiast postanowili utworzyć nadrzędny podmiot, który by sprawował władzę i pieczę nad całą różnorodną działalnością korporacji. Obserwując rozwój firmy odpowiedzialnej za najpopularniejszą przeglądarkę na świecie, wyszukiwarkę, którą wszyscy znają, YouTube’a, Androida, mapę używaną codziennie przez setki milionów ludzi, popularną serię Chromebooków i całą masę innych mniej lub bardziej udanych projektów (a tych bardziej udanych było naprawdę imponująco dużo), dość łatwo zrozumieć, iż kierownictwo firmy mogło dojść do wniosku, że warto ową działalność uporządkować, podzielić i ustanowić nowe ciało, które byłoby wszystkie te rzeczy w stanie koordynować. I taka ma być właśnie rola Alphabetu (na chwilę obecną, przynajmniej jeśli wierzyć przy tym oświadczeniu przedstawionemu przez samych zainteresowanych, trudno powiedzieć czy z nowym ciałem wiążą się jeszcze jakieś zamierzenia i plany, którymi nie podzielono się z opinią publiczną).

Samo Google ma się skupić na swoich bardziej „tradycyjnych” celach, pod jego kontrolą ma pozostać wyszukiwarka, reklamy, mapy, YouTube, Android i sklep Google Play Store, reszta będzie leżała w gestii Alphabetu lub innych pomniejszych podmiotów utworzonych/objętych jego ramami. Cała owa restrukturyzacja ma na celu poprawę efektywności działania w danych obszarach. Przypuszczalnie zmieni to bardzo niewiele (jeśli w ogóle cokolwiek) dla nas – zwykłych odbiorców produktów i usług tego giganta elektroniki, choć można się zastanawiać, czy nie pociągnie to za sobą próby wejścia w jakiś nowy segment branży elektronicznej.

Źródło : Google, Alphabet.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

One Comment

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...