Google Tone – wyślij swój link dźwiękiem

 

Najnowsze rozszerzenie do Google Chrome pozwala przeglądarce porozumiewać się z innymi przeglądarkami za pomocą dźwięku.

Głównym powodem, dla którego istnieje światowa sieć, jest potrzeba komunikacji i dzielenia się. Wszyscy wysyłamy oraz dostajemy linki, a także dzielimy się nimi bez pośrednictwa internetu. Coraz częściej w naszych domach jest więcej niż jedno urządzenie, na którym przeglądamy sieć. W obliczu potrzeby szybkiego dzielenia się między urządzeniami w tym samym pomieszczeniu programiści Google wpadli na pomysł komunikacji między przeglądarkami za pomocą dźwięku. Przeglądarka Google, na której chcemy udostępnić link, konwertuje go na sygnał dźwiękowy i odtwarza, podczas gdy inne komputery działające pod Chrome’em wychwytują sygnał, wyświetlając udostępnianą stronę.

http://www.youtube.com/watch?v=_FT6u2JDGyY

W początkowej fazie istnienia Tone (bo tak Google nazwało swoją aplikację) posługiwał się czysto mechanicznymi dźwiękami i był, delikatnie mówiąc, mało przyjazny dla ludzkiego ucha, jednak w wersji udostępnionej zwykłym użytkownikom dźwięki są bardziej przyjemne. Tone działa jako rozszerzenie Chrome’a i jest dostępny dla wszystkich użytkowników. To bardzo ciekawe narzędzie, jednak oprócz oszczędności czasu niewiele nam da; uproszczenie komunikacji o parę sekund w przypadku rozwiązań profesjonalnych czasami jest istotne (przy pracy w redakcji), jednak w przypadku prywatnych użytkowników nikogo nie zbawi chwila, którą poświęcamy na wklejenie i wysłanie linku. Chyba, że chcemy zostać usłyszani.

Nie wiemy do końca, jak aplikacja działa w głośnych pomieszczeniach, w przypadku ciszy domowej reaguje bezbłędnie (natychmiast ją zakłócając). Nowatorskie aplikacje nie zawsze są wyjątkowo funkcjonalne, czasem istnieją tylko dlatego, że komuś udało się wprowadzić swój niecodzienny pomysł w życie. Jeśli zatem chcecie mieć w domu gwiżdżące komputery – polecamy Tone.

Źródło: gizmodo

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...